Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5] KOSTKA STACYJKI


Michał RdoM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów i Panie,

 

Mam następujący problem - po przekręceniu stacyjki wyświetla mi się wykrzyknik w czerwonym kółku i 5 razy pika sygnał ostrzegawczy, po czym auto nie chce odplić. Kontrolki na desce wyświetlają się jakby nie dostawały odpowiedniego napięcia (takie przyciemnione i delikatnie pulsują) do tego kilka razy zgasł mi wyświetlacz od nawiewów, klimy etc a termometr przełączył się na stopnie Farenheita (Oczy jak to tam się pisze). Dodatkowo gdy przekręcę stacyjkę i wrzucę wsteczny to wszystko gaśnie!! (zegary, konsola środkowa/wszystko).

 

Dostałem podpowiedź od znajomego że to może być kostaka stacyjki zapłonu. Czy ktoś jest w stanie potwierdzić tą kostkę??! Ew. jeśli macie inny pomysł co to może być to bardzo proszę o pilną odp. PRIV 609-009-858

 

Czy ktoś w okolicy Radomia ma może taką kostkę, sprawną na zbyciu??

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikaty błędów priorytetowych są wyświetlane na czerwono + 3 sygnały dzwiękowe.

Naładuj akumulator i sprawdź klemy akumulatora oraz mase.

Problemy z masą pojawiają się, gdy na podszybiu stoi woda - zapchane odpływy (pod akumulatorem i obok serwa hamulcowego)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w B5 miałem problem z kostką. Na początku zapalała mi się kontrolka ABS i przygasały zegary. Potem miałem choinkę na zegarach.  Ale klimatronik nie świrował. Z tego co pamiętam to groszowe sprawy.  Wymiana banalnie prosta.

A i na początku  jak poruszałem kluczykiem do było normalnie. Potem już nic nie pomagało.

Edytowane przez samekgsx550
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update:

1. Klemy sprawdzone są ok

2. Masa odkręcona, wyczyszczona, przesmarowsna.

3. Odpływy czyste wody stojącej itp nie ma.

4. Wyjołem licznik ale kostki od stacyjki nie znalazłem, nastepnym razem sprawdzę w kolumnie.

Zamawiam jutro kostkę profilaktycznie i wymienię w najblizszym czasie.

Po wszystkich czynnościach problem odrobinę osłabł ale nadal jest:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupiłem odpowiednią kostkę stacyjki.

W 30 min wymieniłem i cały kłopot z głowy.

Wszystkie symptomy odeszły w zapomnienie :) (nie licząc zamordowanego aku)

Serdecznie dziękuję za pomoc i telefon na priv :)

Pozdrawiam.

P.S. W Auto Partnerze kupiłem kostkę FEBI za 27zł, tak gdyby ktoś był zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

mam podobny problem u ojca w B5 z 99 roku,

możesz napisać nr tej kostki oraz mniej więcej step by step jak to wymienić ? masz może jakieś foto story ?

bo właśnie jest ten sam objaw, żarzące zegary, komunikat na FIS z wykrzyknikiem, i problem z odpalaniem, bo ponownym przekręceniu kluczyka w stacyjce wszystko gra.

z góry dzięki za pomoc.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Foto nie mam bo wymiana jest banalnie prosta.

1. Zdejmujesz ramke dookoła roletki na kierownicy.

2. Zdejmujesz dolna osłonę deski pod kierownicą.

3. Zdejmujesz obudowę kolumny kierowniczej ( trzy śrubki torx od spodu kolumny, trzeba odkręcić uchwyt od regulacji kolumny zeby zdjąć dolna obudowe kolumny).

4. Odpinasz wiązkę od stacyjki i luzujesz dwie śruby trzymające kostke w korpusie (sa osadzone ciut glebiej w korpusie, srubokret plaski bardzo wąski.  Ja używałem takiego zegarmistrzowskiego).

5. Jak poluzujesz juz śrubki to kostka wychodzi luzniutko.

6. Wkładasz nową i wszystko składasz w odwrotnej kolejności.

Roboty na 30min.

Podaj nr priv to wyślę Ci mms ze zdjeciem opakowania po kostce. Sa dwa typy wiec bedziesz musiał fizycznie sprawdzić ktora pasuje. Ja kupilem oba typy i po wymianie oddałem niewłaściwy.

 

W razie czego dzwon 609009858

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...