Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kłopotliwa stacyjka


daro1808a4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na początku zaznacze ze nie jestem obeznany w mechanice pojazdowej także prosze o wybaczenie jeżeli pisze "nie fachowo" ale potrzebuje pomocy.

Problem dotyczy audi a4 b8 2008 avant.

Jakiś czas temu miałem problem z autem a mianowicie padł mi akumulator, do tego  zeby było ciekawiej utknął mi klucz w stacyjce (został mechanicznie zablokowany). Po ogledzinach mechanika i podpieciu nowego akumulatora, stwierdził ze stacyjka do wymiany. Ze względu na to, że auto potrzebuje na co dzień, ogarnąłem szybko inna uzywaną stacyjke którą montował juz inny mechanik, ten poklikał coś w komputerku i okazało sie ze stara stacyjka tez działa. Dziś wkładam kluczyk do stacyjki i brak reakcji, po chwili klucz został zablokowany. 

Moje pytanie to: WTF??! :)  

Obecnie jestem za granicą i kolejna stacyjka z montażem to beda mega koszty (niemcy) o ile w ogole to wina tej stacyjki. Jeszcze jedno czy wymiana tej stacyjki wiąze sie z jakimś programowaniem? czy wystarczy tylko ja przepiać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. U mnie było to na tyle dziwne że rano auto nie reagowało na kluczyk i blokowało go w stacyjce a popołudniu odpalało bez problemu.

U mnie okazało się że wtyczka do tej stacyjki nie była dobrze dociśnięta, tam jest takie czerwone zabezpieczenie u mnie nie było zapięte. Jak to dopiąłem problem znikną i jest ok od ponad 3 lat. Warto to sprawdzić.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem to, musiałem odłączyć stacyjkę a potem akumulator na chwile by drugim kluczykiem zamknąc auto. Nie mogłem sobie pozwolić na otwarte (aczkolwiek niewiem czy to nie bład).. pierwszy kluczyk nadal tkwi w stacyjce.. prawdopodobnie potrzeba tu kogos z komputerem.. pytanie tylko skad ten problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz pytanie czy jak ją wymienie to nie zablokuje mi w niej drugiego kluczyka? Wolałbym to ogarnąć jakoś bez niemca z komputerem bo ci tani nie sa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, 

czy ktos przerobil juz temat od poczatku do konca?

Ja teraz mam tez to samo - po naladowaniu aku samochod nie odpala i nie moge wyjac kluczyka ze stacyjki...

Z gory dziekuje za info, jak to rozwiazac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...