Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opis podzespołów silnika 3.0 ASN - brak części


spectrum89

Rekomendowane odpowiedzi

Serio? Mozna tak podmienić końcówkę? Jak bede widział jak to spróbuje chętnie :) wiem, ze z zasady polaryzacja powinna byc zgodna (plus z plusem i minus z minusem) bo inaczej w zła stronę membrana pracuje co powoduje uszkodzenie, ale nigdy nie dawało to więcej mocy. Skoro tu może pomoc to chętnie spróbuje :) A radio warto wymienić na jakiegoś Pionieera z BT?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2017 o 12:59, spectrum89 napisał:

z zasady polaryzacja powinna byc zgodna (plus z plusem i minus z minusem) bo inaczej w zła stronę membrana pracuje co powoduje uszkodzenie

Jeśli mowa o przewodach idących ze wzmaka do głośnika niskotonowego to zamiana miejscami kabelków nie uszkodzi nic. Zmieni tylko polaryzację głośnika. A z akustycznego punktu widzenia odwróci jego fazę o 180st. - nijak tu może się cokolwiek sfajczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak z subem, jednak zauważyłem, że przy większej (około połowy) a czasem nawet mniejszej głośności pierdzi, tak jakby membrana uderzała u druciki czy coś.. ma to odzwierciedlenie w mocy ale głośnik sam w sobie chyba umiera.. myślicie, że założenie innego, np. bose będzie mogło przynieść efekt? Poza tym jest tam jeszcze jeden głośik, chyba wysokotonowy, jednak o  w ogole nie gra ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...