Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opis podzespołów silnika 3.0 ASN - brak części


spectrum89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Mam pytanie, otóż natknąłem się na zdjęcie silnika w internecie (zapożyczone zdjęcie wstawione poniżej) na którym jest pewien element, który nie występuje w moim silniku.

Czy ktoś wie co to za część? Zastanawiam się, czy podczas naprawy ktoś mi to wymontował, czy nie było od początku... Auto jest po dwukrotnej wizycie w 2 warsztatach związanych z wymianą rozrządu, choć borykam się dalej z problemami.

Prośba o rozjaśnienie sytuacji z tym elementem w silniku, jeśli ktoś jest w stanie ;)

3.0asn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie webasto... to pompa podciśnienia dodatkowego występująca w automatach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webasto jest w tym samym miejscu tylko trochę niżej mam obie te rzeczy na pokładzie  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie pompa podciśnienia mnie nie dotyczy, bo mam manuala, a czy Sebastian mozna jakoś dołożyć? Duży to koszt? :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o Webasto. Niestety słownik mi płata figle, pierwszy raz korzystam z tapatalka ;P


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze za mało ci pali 3.0 hehe. Fajny bajer ale jak dla mnie raczej w benzynie mało praktyczny auto nagrzane po 5min bez webasto.  Podgrzewane siedzenia ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Grzeją jak należy :) No w sumie może faktycznie przerost formy nad treścią :) W zasadzie spalanie wychodzi cos duże wiec myśle o dobrym gazie. Ale jeszcze nie mam nalotu na dobrego fachowca :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem że może nie masz:P to chciałem ci to bardziej zaproponować zamiast webasto. Dokładałem u siebie bo wstyd się przyznać ale u mnie nie było 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem tylko takiego, bo nawet nie pomyślałem ze mozna by było dołożyć :) Wysposazenie mam jako takie, tylko martwi mnie jego serce ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie poczytaj sobie moj temat "Generalny remont ASN" to zobaczysz przez co ja przeszedłem ale koniec końców od dłuższego czasu spokój. 

Co do wyposażenia to mi się moje bardzo podoba brak mi aby w pełni elektrycznych siedzeń i podgrzewania/składania lusterek a reszta to kozak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, zerknę. Ja tez nie mam łatwych początków z tym autem :) Ale fakt, tez nie mam elektryki w fotela ale lusterka sa grzane. Nawet klapa sie otwiera ale nie podnosi, to kolejny mankament. Z biegiem czasu coraz więcej dostrzegam. Auto kupiłem u handlowca, a teraz odkrywam mankamenty. Widać, ze majstrowane było przy drzwiach i lewym nadkolu. W zasadzie chciałbym sprawdzić czy auto miało jakas historie ale nie mam gdzie podpytać..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klapa w tym modelu tylko się otwiera. Na nadkolach nie koniecznie musiało byc coś nie tak lubią gnić bez żadnej ingeręcji mi leci prawe nadkole wielu osobom wogóle gniją nie stety osiemdziesiątka to to nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie powinna sie choć na trochę unieść? A nadkole bylo odkręcane, widać po śrubce i po tym, ze widać ze jest troszke przesunięty, tzn. widać trochę podkład, tak jakby drzwi razem z błotnikiem były naprawiane, zreszta lampa tez jakby delikatnie lepszy błysk miała.
Poza tym lewe drzwi przy otwieraniu mi świecą, ale jak sie je mocniej roztworzy to gasną, jakby styku nie było. Z drugiej strony z kolei nie świec w ogóle, nawet podświetlenie na nogi pasażera z tylu. Trochę mnie to wszystko zastanawia co z nim było. Zreszta małe porcje na dachu wychodzą przy gumie, wlasnie od lewej strony (cześć z podejrzeniem malowania).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minimalnie ta klapa się uniesie ale otworzyć trzeba ręcznie. tam wiesz jak malowane to pal licho byle to zrobione dobrze tyle letnie auta muszą mieć jakieś przygody. mi też nie wyświetla otwierania tylnich lewych drzwi wymieniłem styk pół roku spokój a teraz znowu brak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. U mnie słychać dźwięk otwarcia o tyle. Muszę ja po prostu unieść, ale nie za róg np., bo nie ostaje, wiec łapę za jakas odstającą powierzchnie. Może to kwestia siłownika tez. No auto proste u prosto jedzie wiec to mnie jakoś tam pociesza choć trochę :) Hmm. Może tez zacznę od wymiany styków, może jakis problem z masa czy cos. Spróbuje rozkminić :) ostatnio walczyłem z głośnikiem w drzwiach bez zdeponowania boczku :D masakra była :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagłośnienie standardowe. Nie jakis wielki szał. Subwoofer z tylu chce wymienić na Bosse :) Mam 6 głośników (drzwi + subwoofer i centralny przy szybie i tweetery do tego. Mam tez fabryczne podłączenie pod iPody. Działa, ale nie mam swojego iPoda wiec nie bede używał :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwróć sobie polaryzacje w głośniku z suba , a zdziwisz się bo będzie lepiej grał, nożem do tapet zetnij wypustki w tej wsuwce i możesz włożyć odwrotnie , 

Z bose to nie tylko byś musiał zmienić samego suba ale dużo więcej bo i wiązka jest inna 

Edytowane przez kt65c453
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...