Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kody błędu 16795 16804 proszę o pomoc pilnie!


PrzemcioB6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w temacie, wyskoczyły mi 2 błędy 16795 i 16804. Kilka dni temu wyskoczył mi check z tymi błędami, wykasowałem i po 2 dniach znów się pojawiły. Samochód zachowuje się normalnie, żadnych zmian nie zauważyłem, tylko ten check się świeci z tymi błędami. 

Przeglądałem kilka tematów na szybko ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, a z braku czasu nie mogę zagłębić się w temat.

Tym bardziej goni mi się bo na poniedziałek umówiony jestem na zagazowanie silnika więc chciałbym się tych błędów pozbyć.

Ktoś doradzi jak się tego pozbyć?

received_1458291847568512.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd niskiej skuteczności katalizatora, w skrócie kat juz nie spełnia swojej roli, albo wymiana na sprawny albo inne opcje tylu emulatory drugiej sondy czy wyłączenie diagnostyki kata w ecu, drugi bład od systemu sai, trzeba by było zdiagnozowac co dokładnie padło w tym sytemie, pompa sai czy co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się wstrzymał z gazowaniem dopóki tego nie ogarniesz. Niby nie powinno to mieć wpływu ale potem gaziarz powie że auto było niesprawne i jak coś spitoli to będzie miał wymówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma znaczenie i to duże, ciężko będzie wyregulować gaz i będą cyrki się działy. Nie baw się w emulatory itp, tylko kup zamiennik dobrej jakości i po problemie, stary sprzedaż i część się zwróci. Ja do swojej V kupowałem 2 całe z plecionką za 1200 zł, to u Ciebie wyjdzie połowa i jeszcze troszkę taniej. Po wymianie wszystko ok do tej pory, spalanie spadło i moc wróciła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Coś będę myślał na szybko co by z tym zrobić, chyba kupię nowy katalizator skoro mówicie że z emulatorami mogą być problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj nowego katalizatora jesli myslisz o zamienniku za 500 zł , bo błąd dalej pewnie będzie się powtarzał, no chyba że chcesz kupić nowy z aso(cena raczej idzie w tys zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ASO raczej nie dam rady ze względów finansowych, każdy ma inne zdanie więc nie wiem co będzie lepsze, czy emulator czy zamiennik kata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz wyrzucic kasy to zaloz sobie emulator katowy za pare zl, bledy i tak pewnie beda sie pojawiac od drugiej sondy ale nie bedzie wywalal checka, albo bedzie wywalal duzo rzadziej. A kiedys pomysl nad wywaleniem drugiej sondy programowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...