Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 Avant 1.8T Quattro - przeprowadzka na podwójnym gazie


SgtR

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze podobały mi się A4 B5, głównie przez połaczenie fajnego silnika (1.8T) z napędem Quattro. Kupiłem jakiś czas temu Audi A4 B5 2.8 V6 AAH w Quattro bo potrzebowałem auta na zimę, a że była pewna i tania, to nie wahałem się ani chwili. Pojazdy był hucznie okrzyknięty "Kameleonem", może dlatego: audi-a4-b5-quattro-4x4-1996-28-v6-aah-17

Ale było kochane i wdzięczne. Po przesiadce z 2.3 T5 z Volvo pozytywnie zaskoczyła mnie elastyczność wynikająca z dużej pojemności. Sprzedałem je po 2 miesiącach bo potrzebowałem się odkuć po Volvo


Po kameleonie doszedłem do wniosku, ze potrzebuję 1.8T Quattro jak nigdy wcześniej. Pół roku szukania zaoowocwało znalezieniem... dwóch uszkodzonych egzemplarzy na drugim końcu Polski za śmieszne pieniądze. Szybka akcja, 20h lawetą i tak o to stałem się posiadaczem dwóch A4 B5

16402858_1452297148135448_67738411287529


Jak sedan wygląda sami widzicie, ale silnik i przednia część napędu jest w idealnym stanie. Avant był cały, ale panewka bardzo mocno chciała się już przebić przez blok. Czyli bierzemy oba, wymieniamy silniki i wszystko co lepsze zostaje/ładujemy do Avanta. Co zabawne, oba mają silniki AEB.

GCykN6Gm.jpg u3LO05ym.jpg d5T1OeBm.jpg JBADYMlm.jpg jO5aJ9fm.jpg YFXahzCm.jpg

Operacja wymiany silnika, przekładki skrzyń (różne przełożenia) oraz częsci osprzętu, czytaj 2 wyjazdy silników, 1 wjazd trwała 14h, zrobiliśmy to w 2 dni.
rD9SUUzm.jpgqy7pg6Nm.jpg wyjazd nr. 1

IPFRfZdm.jpg2Sa48NIm.jpg wyjazd nr. 2

Pierwsze jazdy testowe były bardzo obiecujące, auto ma moc, napędy nie huczą, jeździ się przyjemnie, jak w Audi. A że jest śnieg, to i bokiem pójdzie gdzie trzeba ;) 

Zdjęcie pare dni po operacji:

NNfJRlqm.jpg

Wyposażenie Avanta:

- climatronic
- el. składane lusterka (! sam byłem w szoku, to było tak nie spodziewane, ze znalazłem to po 3 tygodniach)

- podłokietnik i wlot na narty
- relingi

- dzikie lampy seksu przód/tył (do wylotu)

Parę dni później zmieniłem fotele, bo nie mogłem patrzeć na te kondono-skóry
Tak było
9tsIVurm.jpg 

Tak jest 

ttAhAO7m.jpg

 

Te kubły to najlepsze fotele jakie miałem w swoim aucie. Bardzo wygodne i świetnie podpierają na zakrętach. 

Do tej pory zmieniłem:
- oleje i filtry
- wymieniłem czujniki temperatury płynu, bo te z sedana nie dogadywały się z tymi z kombi. Teraz jest OK.
- termostat

Najbliższe plany:

- 17tki z A3 8P, wyrwane w śmiesznych pieniądzach, pójdą w proszek, kolor ciemny grafit
(foto poglądowe) 1x-original-Audi-A3-8P-Alufelge-75x17-ET 
- hamulce 312 z 2.5TDI, bo te się kończą a zejście z czegokolwiek powyżej 140km/h to strach na tej serii

- przekładka instalacji BRC na STAG (BRC ma fochy i się nie załącza, mam całego świeżego STAGA na plastikowym sterowniku z sedana)
- zmiana lamp na liftowe przód/tył (ale halogeny, nie ide w Zenona)

-polerka i pranie, wywalenie tej paskudnej okleiny i ogarnięcie boczków tak, żeby nie było tej świńskiej kondonoskóry

-ogarnięcie kratek w zderzak


A w dalszej przyszłości:
- gwint AP i zestaw rozpórek

- bagażnik dachowy

- skrzynia 6 biegowa,
- wymiana wiązki silnika na coś z Motroniciem 7.5

- GT28, FMIC, wydech 3" DP, 2.5" do końca ze sportowym katem i sportowym tłumikiem
- powolne dążenie do 280-300 koni ;)

Edytowane przez SgtR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avacik bardzo fajny :) to prawdziwa skóra czy pokrowce skórzane bo zdjęcia są malutkie i ciężko zgadnąć ?  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się obiecująco. Wywalenie skór na plus. Koła na lato również. Złóż wszystko do kupy i będzie ładnie! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, ForzaMaciej napisał:

Avacik bardzo fajny :) to prawdziwa skóra czy pokrowce skórzane bo zdjęcia są malutkie i ciężko zgadnąć ?  :P

To były pokrowce, już dawno spłonęły w kozie ogrzewając nas w trakcie poważniejszych działań. Do tego się nadawały, a pod spodem znalazłem zwykłe szare fotele w bardzo dobrym stanie. Ktoś się z nich ucieszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SgtR napisał:

To były pokrowce, już dawno spłonęły w kozie ogrzewając nas w trakcie poważniejszych działań. Do tego się nadawały, a pod spodem znalazłem zwykłe szare fotele w bardzo dobrym stanie. Ktoś się z nich ucieszy ;)

Masz może więcej zdjęć jak one wyglądały w samochodzie lub możesz podesłać te zdjęcia co są w poście ale większych wymiarów ? :D nie ukrywam ,że chciałbym zobaczyć z ciekawości jak one w rzeczywistości wyglądają w samochodzie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ForzaMaciej napisał:

Masz może więcej zdjęć jak one wyglądały w samochodzie lub możesz podesłać te zdjęcia co są w poście ale większych wymiarów ? :D nie ukrywam ,że chciałbym zobaczyć z ciekawości jak one w rzeczywistości wyglądają w samochodzie :D 

Masz tutaj cały folder ma imgur.com. Lepszych nie mam.

Na moje wygladały chu... BARDZO ŹLE :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna operacja. Okazyjnie kupiłeś? :) Te fele z a3 8p można tanio kupić ale mają pewną wade- bardzo duże et. Będziesz potrzebował solidnego dystansu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, misiek95 napisał:

Fajna operacja. Okazyjnie kupiłeś? :) Te fele z a3 8p można tanio kupić ale mają pewną wade- bardzo duże et. Będziesz potrzebował solidnego dystansu

No za taka cenę za jaka je kupiłem i ile mnie to wyjdzie finalnie, na moje to świetna okazja :)

Mówisz? TE konkretne co je biorę sa mega tanie, więc będą przejściowo a potem wleca owe AVUSy II ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...