Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak zasilania radia niefabrycznego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem B6. W związku z tym, iż fabryczne radio było zepsute ( pokrętło głośności) postanowiłem wymienić je na radio firmy Kenwood.  Zakupiłem wszystkie potrzebne elementy - moduł do podłączenia tyłu + suba oraz separator antenowy. Wszystko podłączyłem w odpowiednie wtyki, jednak nie ma zasilania i radio nie odpala. Podłączyłem więc spowrotem fabrycznego Chorusa i działa bez problemu. Podłączając drugi raz Kenwooda uszkodziłem przez przypadek kostkę zasilania, więc wyjąłem z niej 3 kable (brązowy, czerwono niebieski i niebiesko zielony) i nie mogę sobie poradzić z podłączeniem ich do nowo zakupionej wtyczki.  Ogólnie cały problem tkwi w tym, że nie mogę zasilić nowego radia, gdzie przy tym samym podłączeniu stare działa. Wiem jak podłączyć pozostałe rzeczy aby wszystko grało. Wrzucam dwa zdjęcia. Kable które mam z wtyczki do zasilania radia oraz sama wtyczka.

We wtyczce od zasilania miałem tylko wpięte te 3 kable i też nie działało po podłączeniu do radia..

 

 

20170301_154842.jpg

20170301_154901.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o panie, te kable to jak by rzeźnik robił... a co do tematu to przeszukaj dobrze forum bo było to już wałkowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś mi słabo idzie to szukanie, po przeglądałem inne fora i też niczego nie znalazłem. Próbowałem już każdej kombinacji i nic nie zasila radia :D

Trzeba jeszcze doprowadzić jakiś kabel ? 
 

Edytowane przez ddmcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo połączyć plusy stały razem z tym po zapłonie albo od skrzynki bezpieczników od jakiegoś który załącza się po zapłonie pociągnąć przewód do radia

na początek warto by było sprawdzić który przewód ma zasilanie miernikiem.

po za tym na starym radiu masz naklejkę z rozpisanymi pinami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej jednak zostawię to komuś kto siedzi w tym temacie. Ja jestem zielony w tych sprawach. Trochę się zagalopowałem, ponieważ myślałem że kupie odpowiednie elementy, połącze je ze sobą i wszystko będzie działać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to strasznie skomplikowane, zobacz na starym radiu gdzie masz + podłącz do niego plus z nowego radia (dwa kable zazwyczaj żółty i czerwony) masa do masy i radio powinno ożyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam masę do masy (czarny z brązowym) do tego kabel żółty i czerwony do plusa (czerwono niebieski) i radio nie odpala.  Pozostaje jeszcze trzeci kabel, cieniutki zielono niebieski widoczny na zdjęciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zapłon włączony? Tylko wtedy będzie szlo plus 12v w oryginalnej instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Próbowałem na włączonym zapłonie i radio się nie budzi. Juz sam nie wiem co robię źle. Plus to kabel niebiesko czerwony. Podpinam do niego kabel czerwony i do czerwonego żółty. Natomiast do brązowego który jest masą podpinam masę czarny. Zostaje jeszcze jeden cienki kabelek wychodzący z auta. Niebiesko zielony. Wiadomo od czego on jest? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwono/niebieski jest to PLUS

brązowy to MASA

zielono/niebieski to DIAGNOSTYKA (do nowego radia nie podłączasz, działa to tylko z ori radiem)

sprawdź bezpiecznik w samochodzie nr. 239 (20A)

sprawdź bezpiecznik w nowym radyjku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółty bezpiecznik był przypalony więc wymieniłem na nowy. Myślałem że to rozwiąże problem jednak radio dalej nie chce wstać. Podłączam masę do masy następnie czerwony i żółty kabel do czerwono niebieskiego plusa i nie idzie :/ bezpiecznik w radiu sprawny 

 

 

Pomyliłem bezpieczniki i radio wstało :D jednak mam problem z nie grającym tyłem mimo iż wszystko prawidłowo podłączyłem. Jakies pomysły co mogę sprawdzić? 

Edytowane przez ddmcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj teraz dobrze na forum. Tyl idzie w tym aucie przez wzmacniacz wiec masz troche zabawy.

osobiście uważam ze ori radio jest najlepsza opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, trzeba było podłączyć jeszcze jeden niebieski przewód (remote), czyli chyba właśnie odpowiedzialny za wzmacniacz do wtyczki zasilania. Teraz wszystko elegancko działa przód + tył i jestem zadowolony z tego jak to gra z tym Kenwoodem. Dla mnie wystarczająco dobrze. Pozostało mi dokupić jakąś ramkę, żeby ładnie zasłonić przestrzeń która została po wymianie radia. Tobie MaTeo 85 serdeczne dzięki za pomoc. Pozdrawiam i temat do zamknięcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.03.2017 o 23:21, ddmcz napisał:

Ok, trzeba było podłączyć jeszcze jeden niebieski przewód (remote), czyli chyba właśnie odpowiedzialny za wzmacniacz do wtyczki zasilania. Teraz wszystko elegancko działa przód + tył i jestem zadowolony z tego jak to gra z tym Kenwoodem. Dla mnie wystarczająco dobrze. Pozostało mi dokupić jakąś ramkę, żeby ładnie zasłonić przestrzeń która została po wymianie radia. Tobie MaTeo 85 serdeczne dzięki za pomoc. Pozdrawiam i temat do zamknięcia :)

Mógłbyś wstawić lub wysłać mi takie szczegółowe foty jak to zrobiłeś bo sam mam taki problem z tym że radio jest martwe :C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...