Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawieszenie z Sedana do Avanta w A4 B7


szymipeo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam okację kupić amortyzatory wraz ze sprężynami 1BV i wszystko się z dawcy zgadza oprócz tego, że to sedan, a ja mam avant. Czy wtedy zawieszenie podchodzi normalnie czy coś nie pasuje i trzeba kombinować albo w ogóle się w to nie bawić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1BV ma 3 stopnie twardości. Możesz spokojnie założyć ale nie będziesz wiedział jak siądzie. Generalnie przyjmuje się z racji tego ze Avant służy do przewożenia cięższych rzeczy, daje się mocniejsze na tył choć to nie jest regułą. Książka serwisowa i sprawdzasz w kodach, lub wlepka w kole zapasowym dotycząca obciążenia lub pod kanapą tylną w przypadku Avanta znajdziesz informacje na podstawie których sprawdzisz które z 3 stopni 1BV podejdzie najlepiej.


Tapnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jaguaro napisał:

1BV ma 3 stopnie twardości. Możesz spokojnie założyć ale nie będziesz wiedział jak siądzie. Generalnie przyjmuje się z racji tego ze Avant służy do przewożenia cięższych rzeczy, daje się mocniejsze na tył choć to nie jest regułą. Książka serwisowa i sprawdzasz w kodach, lub wlepka w kole zapasowym dotycząca obciążenia lub pod kanapą tylną w przypadku Avanta znajdziesz informacje na podstawie których sprawdzisz które z 3 stopni 1BV podejdzie najlepiej.


Tapnięte z iPhone

Rozumiem, a z samym montażem nie będzie problemu? Coś za długie, coś za małe itd. ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sedana i avanta jest takie samo osadzenie, rozstaw, pochyl wiec włożysz plug&Play. Jednak miej na uwadze powyższe dane dotyczące obciążenia osi, żebyś nie zdziwił się ze rył siedzi dużo niżej niż przód. Chyba ze wstawisz nówki choć i to gwarancji nie daje.

 

 

Tapnięte z iPhone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jaguaro napisał:

Do sedana i avanta jest takie samo osadzenie, rozstaw, pochyl wiec włożysz plug&Play. Jednak miej na uwadze powyższe dane dotyczące obciążenia osi.


Tapnięte z iPhone

Ok, wielkie dzięki kolego za szybką odpowiedź! Już sprawdzam te oznaczenia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że przy takiej zmianie tył będzie sporo niżej siedział :-) zmieniałem u siebie z 1ba na 1 be i trochę mi zeszło zanim znalazłem odpowiednie kat wagowe

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że przy takiej zmianie tył będzie sporo niżej siedział :-) zmieniałem u siebie z 1ba na 1 be i trochę mi zeszło zanim znalazłem odpowiednie kat wagowe

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka



To podziel się info jakie kategorie wsadziłeś o jakim oznaczeniu. Myśle, ze wielu osobom takie info się przyda.


Tapnięte z iPhone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam avant 1.9 tdi włożyłem na przód 6 kat wagowa a na tył 9 kat. Przód był wraz 1.5cm wyżej. Założyłem do tego talerzyki od b5 i auto stoi idealnie równo. Przód kolor niebieski zielony zielony tył niebieski różowy różowy

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Zawartość dodana 1 minute later

To są akurat sprężyny od b6. B7 mają one oznaczenia

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. To jeszcze wrzuć info dla potomnych jakie amory przy tym zestawie siedzą.


Tapnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S line czerwone. Dokładnie jakie oznaczenie numer to nie podpowiem :-)

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...