Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak zacząć ??


Murat88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam a6 z sinikiem 1.8 150 koni z 2002 roku z przebiegiem 250k km. Wydaje mi się troszkę słaba już :P  chciałbym podnieść moc do 180 koni. I teraz pytanie do Was forumowicze jak się do tego zabrać/jak zacząć zwiększanie mocy. Czy zabrać się za wymianę i naprawę podzespołów najpierw np: filtry, świece, hamulce, sprawdzić uszczelnienia, zrobić rozrząd i następnie jak wszystko wyjdzie "mechanicznie" dobrze to zrobić czipa w jakiejś firmie z hamownią??  Nie wiem jak ugryźć temat żeby po zmianie auto nie zaczęło się rozsypywać. Oglądam, czytam forum i yt, tam polecają najpierw np zmianę hamulców, amortyzatorów na twardsze, poprawę układu chłodzenia, zmianę przewodów hamulcowych... Sporo mogę zrobić sam, posiadam dobrze wyposażony warsztat oraz kanał :-) Proszę o jakieś wskazówki lub opis jak u Was wyglądały zmiany.  ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tymi przewodami,hamulcami,amorami:)

To tylko 180KM a nie 230+

Najlepiej pojedź na hamownie zrób logi i zobaczysz w jakiej kondycji jest silnik.

Dobry tuner powie Ci co masz poprawić żeby program był skuteczny:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Bez przesady. Jak masz vaga zrob komplet logów i wrzuć na forum. Chłopaki doradzą co nie domaga. Jeśli mechanika ok to wtedy wirusa mu. Reszta podzespołów to jak grubsza rzeźba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie mam "vaga"... ALE chętnie bym zakupił urządzenie czy program do własnej, domowej diagnostyki. Czy mógłbym prosić o linka lub jakieś wskazówki gdzie mógłbym to zakupić no i jakie to ma być żeby pasowało do wersji auta :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poszukać na forum w dziale DIAGNOSTYKA. Wszystko najlepiej na tacy podać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Murat88 napisał:

No niestety nie mam "vaga"... ALE chętnie bym zakupił urządzenie czy program do własnej, domowej diagnostyki. Czy mógłbym prosić o linka lub jakieś wskazówki gdzie mógłbym to zakupić no i jakie to ma być żeby pasowało do wersji auta :-)

Masz kolego:)

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5408960276

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Galetto napisał:

Naprzykład?

Gdzie się podziewasz,dawno Ciebie nie widziałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. Zgranie/Wgranie eeprom lub flash z ME 7.5.

Tu gdzie zawsze. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki, zakupiłem ten droższy kabel. Jak rozumiem będę mógł sobie sam dzięki temu kasować błędy w komputerze także?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś których grup zrobić logi (statyczne i dynamiczne) aby ocenić stan silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...