Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Skrzynia 5 biegowa w 2,5 tdi


kapos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od niedawna jestem na tym forum oraz posiadam A4 z 1998 roku 2,5 tdi. Cóż zdziwiła mnie jedna sprawa: mianowicie skrzynia biegów. Dlaczego? Ponieważ jest to pięciobiegowy manual. Cóż być może ktos to przerabiał po awarii 6 biegowej bo moze było taniej, a być może to seryjnie wstawiona skrzynia (osobiście myślałem zawsze, ze w tych silnikach to juz tylko 6 biegowe). Pogrzebałem troche na forum i znalazłem ciekawą stronkę (http://www.dieselschrauber.de/Getriebe_Main.html). Co się okazało przy moim silniku AFB możliwe skrzynie to : DQS, DQT, DSE i ELQ. Sprawdziłem kolejną tabelkę i okazało się, że 5 biegowa jest tylko skrzynia DSE. Czyli prawie sam sobie odpowiedziałem na pytanie, że możliwym jest iż moja 5 biegowa skrzynia w 2,5 v6 tdi jest skrzynią seryjnie zamontowaną. Jednak mimo wszystko proszę o fachową opinię na ten temat :) tak dla świętego spokoju :) z góry dzięks i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwym jest iż moja 5 biegowa skrzynia w 2,5 v6 tdi jest skrzynią seryjnie zamontowaną

nie tyle możliwym co polegającym na prawdzie - to jedyny 5-cio biegowy manual zakładany do tego silnika w latach 1998 -2001 w A4 8D2, zakładano ją również w Avancie 8D5 w tych samych latach jak i w A6 4B2 i 4B5 w latach 1998 - 2002,

wszystkie pozostałe skrzynie to 6-cio biegowe manuale i 5-cio biegowe automaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no proszę ile to się mozna dowiedzieć :) zdziwienie moje było gdyż pierwszy raz sie spotkałem z takim rozwiązaniem, cóż człowiek całe życie się uczy i tak gupi umiera :P

dzięki za wyjaśnienie :hi::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mniej jesteś pechowcem,bo ominęła cię ekonomia szóstego biegu.Pewnie za to masz normalną jedynkę... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ekonomia swoją drogą, ale nie jest tak źle nieco ponad 9 litrów w mieście mi wyszło teraz na krótkich odcinkach przy temperaturze -5 do -8 (28litrów/310kilometrów), generalnie spokojna jazda, jednak jak widziałem z daleka zielone światło no to starałem się szybko do niego dolecieć i skorzystać z przywileju zeby nie czekać :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...