Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Alufelgi 17' krzywe, za niskie opony?


TheMario323

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie wyprzedziłem ten szał kolejek do wulkanizatorów zanim przyszedł sezon i właśnie wróciłem z warsztatu, gdzie założyłem alufelgi 17' na moją Audi (info pod  awatarem). Jednak okazało się kilka faktów, o których nie wiedziałem wcześniej. Otóż pierwsza sprawa jest taka, że wulkanizator powiedział mi, że opony, które są na tych aluskach są "za niskie" (215/45). Takie już kupiłem latem, były założone na samochód więc sądziłem, że rozmiary są OK. Czy ktoś może mnie uświadomić tutaj, czy bardzo to przeszkadza wpływając na zawieszenie, czy to tylko kwestia większego spalania, lub mniejszego komfortu?

Druga sprawa, to krzywe felgi. Nie bardzo jestem teraz przy kasie - wulkanizator wyważając koła zauważył, że są one krzywe (pewnie poprzedni właściciel gdzieś przywalił w krawężnik). W związku z moją słabą sytuacją finansową na dzień dzisiejszy kazałem je założyć a na regenerację przyjadę kiedy indziej (2 koła są z prawej strony, 1 lewy przód). Czy jak pojeżdżę tydzień na tych kołach, to mocno może wpłynąć na moje aluminiowe zawieszenie (s-line)? Nie jeżdżę dużo, może 80-100km tygodniowo. Zawołali mi tam za wszystkie 3 koła 250zł - rozsądnie? 

Edytowane przez TheMario323
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz o ponad 6cm za małą średnicę kół. Różnica tutaj jest 10,5%, a dopuszczalna to 1,5-2%. W ogóle co to za dziwne opony, praktycznie nie występują w takim rozmiarze. Nośność opon 83 też dużo za niska. 250 za 3 felgi to mało, ale zmień opony.

Edytowane przez Bruuuum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bruuuum napisał:

Masz o ponad 6cm za małą średnicę kół. Różnica tutaj jest 10,5%, a dopuszczalna to 1,5-2%. W ogóle co to za dziwne opony, praktycznie nie występują w takim rozmiarze. Nośność opon 83 też dużo za niska. 250 za 3 felgi to mało, ale zmień opony.

Wybacz, pomyliłem się - opony to: 215/45

 

Według tej tabeli, są dobre: http://furora.tv/artykul/688-audi-a4-b6-jakie-opony-pasuja-do-tego-auta

Edytowane przez TheMario323
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumiarz się chyba nie zna, duzo aut z zacieciem sportowym, (albo z kierowcą o sportowym zacięciu) ma takie opony, jest to niższy profil niż seryjne, ale bez przesady, padaka byłaby jakbyś miał /35, /30.

Pod Warszawą za prostowanie 4x17, naciągnięciem opon i wyważeniem zapłaciłem 290zł, i nic nie bije, więc cena 250 jak za dwie troche sporo, chociaż i tak nie ma tragedii, bo w centrum Wawy za samo prostowanie tych felg krzyczeli 450zł i to jeszcze promocyjna cena, bo za cały komplet :facepalm::grin: (Na ul. Usypiskowej)

Jak przelatasz tak mały dystans, wolno, to nic nie powinno się dziać. Żeby krzywe fele rozklekotały zawias musiałbyś doginać długie dystanse z dużą predkoscią. Ale 100km przebiegu nie powinno zaszkodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cpt.Ryan napisał:

Gumiarz się chyba nie zna, duzo aut z zacieciem sportowym, (albo z kierowcą o sportowym zacięciu) ma takie opony, jest to niższy profil niż seryjne, ale bez przesady, padaka byłaby jakbyś miał /35, /30.

Pod Warszawą za prostowanie 4x17, naciągnięciem opon i wyważeniem zapłaciłem 290zł, i nic nie bije, więc cena 250 jak za dwie troche sporo, chociaż i tak nie ma tragedii, bo w centrum Wawy za samo prostowanie tych felg krzyczeli 450zł i to jeszcze promocyjna cena, bo za cały komplet :facepalm::grin: (Na ul. Usypiskowej)

Jak przelatasz tak mały dystans, wolno, to nic nie powinno się dziać. Żeby krzywe fele rozklekotały zawias musiałbyś doginać długie dystanse z dużą predkoscią. Ale 100km przebiegu nie powinno zaszkodzić

250zł za 3 koła, dolnyśląsk okolice Wrocławia. Ogółem nie jeżdzę szybko, lubię się delektować jazdą i 90 to u mnie maks poza miastem. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TheMario323 napisał:

Otóż pierwsza sprawa jest taka, że wulkanizator powiedział mi, że opony, które są na tych aluskach są "za niskie" (215/45).

Miał rację.

Ori rozmiar to 235/45/17

Wielu jeździ na 225/45/17 ale ja ze swojej strony polecę 215/50/17 bo to idealny zamiennik ori rozmiaru.

3 godziny temu, TheMario323 napisał:

Druga sprawa, to krzywe felgi. Nie bardzo jestem teraz przy kasie

Nie masz kasy, nie jeździj.Chyba że max do 80-100 km/h bo powyżej będzie telepać kierą.

Napraw je jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fido napisał:

Wielu jeździ na 225/45/17 ale ja ze swojej strony polecę 215/50/17 bo to idealny zamiennik ori rozmiaru.

Być może, jednak sądzę, że autko zbyt nisko siedzi (zawieszenie, do tego obniżone), że chyba ten rozmiar by nie podszedł. Szperając po internecie zauważyłem, że te opony właśnie są dobrym zamiennikiem za 195/65/15 (takie były zimowe).

4 minuty temu, Fido napisał:

Nie masz kasy, nie jeździj.Chyba że max do 80-100 km/h bo powyżej będzie telepać kierą.

Próbowałem jadąc 140, nie odczuwałem nic takiego (te zakrzywienia są bardzo minimalne). Oczywiście potem zwolniłem. Często jeżdżę po mieście, więc do takich prędkości raczej się nie rozpędzę. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TheMario323 napisał:

Być może, jednak sądzę, że autko zbyt nisko siedzi (zawieszenie, do tego obniżone), że chyba ten rozmiar by nie podszedł.

Jak za nisko ci siedzi to zamień się zawieszeniem na 1BA, chętni ta tym forum są.

Ja mam 1BE i 215/50/17 i jest git.Rozmiar podchodzi bo to idealny zamiennik ori rozmiaru, klepane na tym forum pierdylion razy.

3 minuty temu, TheMario323 napisał:

Próbowałem jadąc 140, nie odczuwałem nic takiego (te zakrzywienia są bardzo minimalne)

No to nie prostuj, jeździj. Nikt tu nikogo do niczego nie zmusza.

Twoje auto, twoja sprawa.Jak jest dobrze to nie ma co dywagować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że w przyszłym tygodniu będę je regenerował. :) Zawieszenia nie zamienie za nic, mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...