Skocz do zawartości
IGNOROWANY

logi 1.8t awt


Celin28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dziś po przejechaniu trasy ok 500km po świeżo założonej instalacji gazowej wyrzuciło mi takie o to błędy,

16825 - EVAP Emission Control Sys: Incorrect Flow
        P0441 - 35-10 - - - Intermittent
18010 - Power Supply Terminal 30: Voltage too Low
        P1602 - 35-10 - - - Intermittent
16684 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected
        P0300 - 35-10 - - - Intermittent
16685 - Cylinder 1 Misfire Detected
        P0301 - 35-10 - - - Intermittent
16686 - Cylinder 2 Misfire Detected
        P0302 - 35-10 - - - Intermittent
16687 - Cylinder 3 Misfire Detected
        P0303 - 35-10 - - - Intermittent
17544 - Fuel Trim: Bank 1 (Add): System too Lean
        P1136 - 35-00 - -

co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety montaż w naszym ukochanym kraju, bierz gazownika za łeb i niech Ci na AFR ustawi, bo bez tego nie da się ustawić instalacji na tzw mapki, bo one ustawiane są na korekty OBD a te znowu działają tylko w CL a w OL już niestety nie ma podglądu czegokolwiek.

A nie szarpie Ci przypadkiem przy przyspieszaniu? Bo masz błędy z przerwami w zapłonie, może tez świece lub cewki, albo samo ich zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek widział parametry tego auta?? Błąd ubogiej mieszanki to nie jest wyrocznia.

3 godziny temu, Magik123 napisał:

Ci na AFR ustawi, bo bez tego nie da się ustawić instalacji na tzw mapki, bo one ustawiane są na korekty OBD a te znowu działają tylko w CL a w OL już niestety nie ma podglądu czegoko

Weź to lepiej wy edytuj bo ludzie czytają.  Jakie mapki, jakie korekty. Piszesz gdzieś tam w innym temacie, że poprawiałeś LPG, a tym udowadniasz, że w ogóle nie masz podstawowej wiedzy.

Mapki to rysują się na podstawie czasów wtrysku i ciśnienia. Korekty to jest inna inszość.

Ponadto AWT ma na pokładzie sondę szerokopasmową i w pełnym zakresie jeździ w CL, a pchanie dodatkowej w wydech w nim nie ma najmniejszego sensu. 

12 minut temu, kamczatka131 napisał:

 

zamontuj EGT zeby nie zrobic kuku silnikowi

 

Potrzebne jak zającowi dzwonek.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80% gazowników LPG ustawia na korekty OBD sterownika PB czyli na to co pokazuje sonda, mało który a juz nie byle gazownik ustawia na szerokopasmówkę czy jest na aucie czy zewnętrzna, A paru znam.

Skoro AWT jeździ w całym zakresie w CL to dziękuje za sprostowanie, gdzieś mi się obiło że nie ma na pokładzie szerokopasmówki, więc tutaj zwracam honor.

Akurat moje walki z LPG były w V40  a tam akurat CL jest tylko do ok 4 tys rpm.

Mapa oczywiście że rysuje się z czasów wtrysku, a czas wtrysku jest zależny od ciśnienia i paru innych rzeczy, jak wydajność wtrysków, zastosowane dysze, filtr, reduktor itd. Nie wiedziaełm że akurat w moim jest szerokopasmówka, chociaż próbowałem sie tego dowiedzieć, ale widocznie dotarły do mnie błędne informacje.

 

A tak czy inaczej, byle paproch zapina OBD i ustawia LPG jedynie na mepę tak by się pokryła a to niestety źle, chociaż jesli to lata w CL w pełnym zakresie to dużo łatwiej ustawić to bez AFR a jedynie na korekty OBD. Bo w OL niestety nie ma już podglądu na to co się dzieje i ile leci, jedynie tyle zobaczysz że jest bogato albo ubogo.

 

Kiedyś pytałem polecanego na LPGFORUM o ustawienie z AFR V40 T4 i powiedział mi że sonde sprzedał a takie moce ustawia na mapkę i korekty z sondy :grin: I chciał jeszcze za to 150zł. Jak by ktos był nim zainteresowany to koleś z Nałęczowskiej 141 chyba w Lublinie.

Edytowane przez Magik123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Magik123 napisał:

Jak by ktos był nim zainteresowany to koleś z Nałęczowskiej 141 chyba w Lublinie.

Jesli chodzi o zakładanie lpgtech to chyba nałęczowska 149. Jeśli tak, to szczerze odradzam ten zakład, a o strojeniu gazu to ma pojęcie jak ja o fizyce kwantowej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...