Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Elektryczne szyby - wolne działanie, problem one-touch


Bknz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie przednich szyb elektrycznych.
Szyby jak dla mnie dość wolno się opuszczają i podnoszą. Siniki odpalony więc napięcie jest raczej ok. Mam porównanie z focusem mkI 2000r. i w nim szyby opuszczają się i podnoszą błyskawicznie a w Audi tak jak wspominałem dość ociężale.

Zaobserwowałem jeszcze jeden dziwny przypadek. Kiedy opuszczałem i podnosiłem szybę pasażera tak 2xgóra 1xdół to przestała reagować na polecenia z przycisku kierowcy i pasażera po około 2min znowu zaczęła działać, coś się nie przegrzewa?

 

i drugie pytanie.

Nie mogę przyuczyć szyby pasażera do opcji one-touch kierowcy działa a pasażera za nic nie chce się ustawić.

 

Czym to może być spowodowane, spotkaliście się z takimi problemami?

 

Pozdr

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że mechanizmy szyb już nie dają rady. Wiadomo, że nowe to szybko Ci będą podnosić, ale ponad 10-cioletnie to już raczej nie zrobi tego tak szybko, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to by była wina ich mozolnej pracy to trochę słabo, w Focus mk1 ma 17latek i smigają aż miło a tu taki żółw po ledwo 12 latach :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowy nie dam, ale w poprzednim aucie tak miałem i to była przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 19.03.2017 o 21:29, Bknz napisał:

 

i drugie pytanie.

Nie mogę przyuczyć szyby pasażera do opcji one-touch kierowcy działa a pasażera za nic nie chce się ustawić.

 

Czym to może być spowodowane, spotkaliście się z takimi problemami?

 

Pozdr

M

Witam.
Mam podobny problem, jednak dotyczy prawej strony (przód oraz tył). Od strony kierowcy obie szyby opuszczają się po pierwszym kliknięciu. Nie mam również problemu z wolnym opuszczaniem (przynajmniej takie odnoszę wrażenie). 
Ponadto, szyby z prawej strony wymagają również kilkukrotnego (2-3) kliknięcia zanim zaczną się opuszczać. 

Edytowane przez pbartek_13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...