Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Quattro - obliczenie rozmiaru opon


Tyrath

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może pomóc mi dobrać rozmiar opon żeby ogólna średnica kół przednich wyszła taka sama jak tylnych?
Felgi tył - 19" 9,5J - planuję naciągnąć oponę o wymiarach 225/35
Felgi przód - 19" 8,5J - jaką oponę dobrać żeby wyrównać średnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie chcę cie smucić ale ciężki temat cię czeka, wiem bo sam nad tym myślałem i odpuściłem :/ ALE bacznie będę obserwował temat co z tego wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w czym dokładnie tkwi problem? Koniecznie chcesz mieć inny rozmiar opon z przodu i z tyłu? Bo felgi masz praktycznie identyczne... 8.5" to minimum 225 będzie... na 9" musisz już zakładać 235 minimum.

Zamienniki 225/35/19 policzysz sobie np. tutaj: http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/225/35r19/ ;-)

idealnie byłoby mieć 305/25/19, ale są dwa problemy: A - nie wiem czy znajdziesz w ogóle taki rozmiar, B - nie wlezie to na 9" felgę ;) Trochę bliżej ale nie idealnie jest w przypadku 255/30/19 i to jest idealny rozmiar dla 9" felgi jeśli wierzyć tej porównywarce.

edit: jak chcesz naciągać wąską oponę na szeroką felgę, to powodzenia ;) widzę że nie o tym samym piszemy... :P

Edytowane przez was002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, was002 napisał:

a w czym dokładnie tkwi problem? Koniecznie chcesz mieć inny rozmiar opon z przodu i z tyłu? Bo felgi masz praktycznie identyczne... 8.5" to minimum 225 będzie... na 9" musisz już zakładać 235 minimum.

Zamienniki 225/35/19 policzysz sobie np. tutaj: http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/225/35r19/ ;-)

idealnie byłoby mieć 305/25/19, ale są dwa problemy: A - nie wiem czy znajdziesz w ogóle taki rozmiar, B - nie wlezie to na 9" felgę ;) Trochę bliżej ale nie idealnie jest w przypadku 255/30/19 i to jest idealny rozmiar dla 9" felgi jeśli wierzyć tej porównywarce.

edit: jak chcesz naciągać wąską oponę na szeroką felgę, to powodzenia ;) widzę że nie o tym samym piszemy... :P

Jeżeli nie naciągnę 225 na 9,5" to nie zmieści mi się w nadkolach.  Problem dokładnie tkwi w tym żeby mi nie wyszły różne średnice koła przód-tył

Zawartość dodana 15 minutes later

Wszystkie dostępne kalkulatory niestety nie uwzględniają naciągu.
Gdybym naciągnął na 9.5" 225/40 a na 8,5" 225/35 to średnica będzie się zgadzała? Próbuję wymyślić jakiś dobry wzór żeby to obliczyć :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...