Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Klima na "HI" wentylator nie na max


Andronikus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Może ktoś odpowie mi na dręczące mnie pytanie. Jeśli podkręcę temp. na klimatroniku na HI (> 29oC) to wentylator nie wejdzie na max obroty będzie brakowało mu 3 kreseczki ? Czy to poprawne zachowanie ?

Czy przy ustawieniu "HI" wentylator powinien dmuchać na max-a ?

Może ktoś sprawdzić u siebie w B5 najlepiej '98 rok :cool1:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz ustawione na auto to kilmatronic sam bedzie dobierał sobie odpowiednia siłe nadmuchu w zaleznosci jaka panuje temperatura w srodku auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siła nadmuchu przy temp. HI jest uzależniona od aktualnej temperatury we wnętrzu. Włącz HI jak będzie autka stało całą noc i zobacz jak wtedy reaguje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz ustawione na auto to kilmatronic sam bedzie dobierał sobie odpowiednia siłe nadmuchu w zaleznosci jaka panuje temperatura w srodku auta

dokładnie tak jak kolega napisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domelq, zgodnie z twoja teoria (a rowiniez i moja) jezeli jest zimny silnik dmuchawa sie nie ustawi na MAX, tylko na minimum i stopniowo, zgodnie z podnoszaca sie temp. silnika bedzie rosla siła nadmuchu, no i wszystko byłoby ok... ale teraz z tej teorii nasuwaja mi sie jeszcze 2 wnioski :blink:

1. HI na auto osiaga max 3 kreski przed koncem, albo 2. wystepuje problem z niedogrzaniem silnika, a co za tym idzie nie ma odpowiedniej temperatury, takze nie ma max kresek

chyba, ze moje 2 spostrzezenie jest szukaniem 'dziury w całym' :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domelq, zgodnie z twoja teoria (a rowiniez i moja) jezeli jest zimny silnik dmuchawa sie nie ustawi na MAX, tylko na minimum i stopniowo, zgodnie z podnoszaca sie temp. silnika bedzie rosla siła nadmuchu, no i wszystko byłoby ok... ale teraz z tej teorii nasuwaja mi sie jeszcze 2 wnioski :blink:

1. HI na auto osiaga max 3 kreski przed koncem, albo 2. wystepuje problem z niedogrzaniem silnika, a co za tym idzie nie ma odpowiedniej temperatury, takze nie ma max kresek

chyba, ze moje 2 spostrzezenie jest szukaniem 'dziury w całym' :kox:

U mnie też tak jest, widocznie tak jest bo nikt nie zgłosił innego zjawiska u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...