Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T BFB błędy VAG


reganajax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem. Jest ktoś mi w stanie wytłumaczyć jak się uporać z tymi błędami niżej? Dodam że auto faluje na obrotach i widoczny jest błąd. Cewki nowe, świece maja 30tys km. Jakieś błędy z mieszanka paliwa ale tego nie rozumiem. Błąd z termostatem jedynie rozumiem.

18010 -  Zasilanie napięciowe zacisku 30.   Napięcie za niskie. Dolna wartość skrajna przekroczona.  
17700 -  Termostat F265 sterowania chłodzeniem silnika, przerwa w ciągłości przewodu.  
16618 -  Podwyższenie obrotów zastrzeżonych - limit osiągnięty
16891 -  Regulacja biegu jałowego: obroty powyżej wymaganej wartości.   Górna wartość skrajna przekroczona.  
17705 -  Turbosprężarka TC, zawór przesłony, wtyki - spadek ciśnienia
17544 -  Rząd cylindrów 1, adaptacja mieszanki (add.) system za ubogi.  
16684 -  Rozpoznano wypadanie zapłonów w jednym/wielu cylindrach.   Niezrozumiały sygnał. Usterka mechaniczna. Górna wartość skrajna przekroczona.  
16687 -  Cylinder 3: rozpoznano brak spalania (wypadanie zapłonów).   Niezrozumiały sygnał. Górna wartość skrajna przekroczona. Usterka w obwodzie elektrycznym.
16688 -  Cylinder 3: rozpoznano brak spalania (wypadanie zapłonów).   Niezrozumiały sygnał. Górna wartość skrajna przekroczona. Usterka w obwodzie elektrycznym.
17536 -  Zespół 1; adaptacja mieszanki (mult.).   Mieszanka za uboga. Górna wartość skrajna przekroczona.  

Edytowane przez reganajax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś jeździć na Pb z zakręconym LPG? Błędy jak często wyskakują po skasowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasowałem błędy 2dni temu i póki co ich nie ma. Ale pewnie wróca bo już wcześniej kasowałem i wróciły. Raz na jakiś czas pół zbornika PB wyjeżdżam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele z tych błędów może zależeć od LPG. Nie upewnisz się tego jeśli przejedziesz "raz na jakiś czas pół zbiornika".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wracają?

Błędy 6-10 od wypadającego zapłonu na 3 cylindrze. Możliwe, że 3-ci i 4-ty bład też...
Termostat bardzo częsty przypadek, tym bym się na razie nie zamartwiał.
Ten 5-ty do sprawdzenia, logi dynamiczne jak ogarniesz wypadanie zapłonów.
1-szy, słaby aku ??

Edytowane przez Pablo_s-c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku nowy, czasami drl mi wyłączają się na chwile jakby napięcie spadało.
Termostat zamówiłem, logów nie potrafie robić. Dzisiaj będę wymieniał wszystkie świece i cewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...