Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wiązka przewodów


hanko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,popękały przewody w wiązce lewych,przednich drzwi (audi a4 alt,2001r).Polutowałem,ale to nie na długo,bo kabelki spróchniałe.Muszę zakupić nową wiązkę,lub dobrą na znanym portalu,tylko nie wiem,jakie ma oznaczenie-chodzi o to, żeby pasowała.A może ma ktoś namiar na producenta,lub oferenta takiej wiązki,bo ASO ma cenę z księżyca (niestety)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bo ma być informacja dla ciebie jaki numer wiązki.Ta wiązka jest w pełnej opcji a z literką N na końcu w wersji podstawowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.,dzięki,jutro rozbiorę boczek i sprawdzę tą literę na końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E1971029B,kupiłem na znanym portalu za 100z.,ale też już pod gumą lutowane 4 te grubsze kabelki.W ASO zaśpiewano mi za tę wiązkę 560z.W tej,którą kupiłem,mam zamiar od wtyki, na długości 15,lub20cm wyciąć te,lutowane kabelki i wstawić nowe tak,by były elastyczne w miejscu zginania.Co o tym sądzicie? 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ae

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz ją na wierzchu to ja bym odizolował wiążkę i wymienił wszystkie lutowane przewody.Potem zaizolujesz taśmą parcianą i będzie pewne.Decyzja co zrobisz i tak należy do ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem,że wystarczy zabezpieczyć część,która musi być elastyczna (ta w gumie) to jest ok.10 cm.,bo dalej,w drzwiach już kablom nic nie grozi.Jako ciekawostkę dodam,ze fachman w Niemczech (podobno) polutował 4 grube kabelki w miejscu ich przerwania,zaizolował dość grubo taśmą parcianą,co było dość sztywne w miejscu,gdzie kable mają być najbardziej elastyczne.Ja zamierzam zastosować taką specjalną koszulkę,która po zgrzaniu jest elastyczna i to powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech są tacy sami partacze jak i nas.To że coś było robione za zachodnią granicą wcale nie oznacza dobrze wykonanej pracy oni też się mylą

Zrób tak jak piszesz i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz całą wiązkę na stole to dlaczego chcesz lutować przewody. Lutowanie jest niedopuszczalną przez grupę vw formą naprawy. Jaki problem kupić przewód na metry i kilka pinów i zrobić raz a dobrze? Piszesz że Niemiec partacz, a chcesz robić druciarstwo tego samego gatunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tak na serio z ta wiązką kabla czy se jaja robicie? Serio macie problem ze ho ho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając wiązkę na stole, to też kupiłbym piny i osadził nowe przewody. Spokój na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.04.2017 o 21:31, MaTeo85 napisał:

skoro masz całą wiązkę na stole to dlaczego chcesz lutować przewody. Lutowanie jest niedopuszczalną przez grupę vw formą naprawy. Jaki problem kupić przewód na metry i kilka pinów i zrobić raz a dobrze? Piszesz że Niemiec partacz, a chcesz robić druciarstwo tego samego gatunku.

Zrobiłem tak, jak napisałeś,z tym,że połączyłem kabelki 30 cm od wtyki głównej,wiązka wymieniona i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2017 o 12:20, enrike2 napisał:

A wiesz może jakie te piny są bo chyba 3 rodzaje i przekrój przewodów. Pozdrawiam 

2szt.: 000 979 227EA/4,8mm2, 2szt: 000 979 021E/2,8mm2, 4szt: 000 979 009E/0,63mm2. To jest ori, bo te nr. podali mi, w drodze

uprzejmości w ASO. Są do kupienia na znanym portalu.pozdrawiam--ak

 

 

 

 

 

 

 

 

aso

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

eE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, hanko napisał:

2szt.: 000 979 227EA/4,8mm2, 2szt: 000 979 021E/2,8mm2, 4szt: 000 979 009E/0,63mm2. To jest ori, bo te nr. podali mi, w drodze

uprzejmości w ASO. Są do kupienia na znanym portalu.pozdrawiam--ak

ps. ja montowałem kabelki 2x2,5mm2,  2x1,5mm2, 4x 05mm2.

 

9 minut temu, hanko napisał:

 

 

 

 

 

 

 

aso

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

eE

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...