Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 zmiana ogumienia


Kido

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chłopaki. Piszę swój pierwszy post na tym forum, z góry dzięki za wyrozumiałość. Mam problemo-pytanie do Was, a więć zawiesiłem się na temacie zmiany opon do mojej Audiczki.

Obecnie posiadam opony 215/40 R18 na feldze 18X7.5JJ ET45, prezentują się bardzo dobrze ale ich żywot dobiegł końca. Planowałem zakupić 225/40 r18, ale nie mam zielonego pojęcia czy podjąłem słuszny wybór i potrzebuje podpowiedzi co do tego. Boje się, że będzie zbytnio wystawać i źle się prowadzić.

 

P5210940.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie na 8j 225, im szerzej tym gorzej na koleinach, zostan na 215, ale na 225 tez nie bedzie zle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardziej za 225, ale biorąc pod uwagę moc silnika 215 będą wystarczające

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma moc silnika do szerokości? Zobacz wlepkę na drzwiach, prawdę Ci powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szersza opona, większe opory toczenia.
Większe opory toczenia to większe spalanie, słabsze przyspieszenie..... Ot cała fizyka się kłania


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregori ... twoja logika zabrnęła za daleko ... bo szersza opona - lepsze przyspieszenie (przeważnie) i lepsze prowadzenie - dlaczego? zostawie twym domysłom ;-)

W A4 B6 dla felgi 8jx18 ET43 nominał opon to 235/40 (R18) i opona wóaczas układa się idealnie na feldze i licuje się z błotkiniem - jesli wybierzemy wersje ze wzmonionym rantem to i felgi maja zabezpieczenie pewne na krawężnikach - zakładanie zbyt wąskich to pozorna oszczędnośc na paliwie i (cenie za) oponach ... ale jeśli przejedzieszmy felga po krawężniku to te oszczędności pójda w piz...u

Jeśli na zdjęciu powyżej to felga 7,5J z oponą 215 to zmiana na 225 będzie lepsza - należy jeszcze tylko sprawdzić obwód koła (zależy także od profilu wysokości opony) czy nie odbiega znaczac od nominału (dopuszczlnie przyjmuje się 3%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę tutaj o prowadzeniu tylko o zależności mocy do szerokości opony.
Logiczne jest że szersza opona zapewnia lepszy kontakt z podłożem.
Ale praw fizyki nie oszukasz.
Jak masz słabszy silnik żeby ruszyć potrzebujesz większą siłę napędową czyli zwiększyć obroty silnika. Co przekłada się na większe zużycie paliwa.
Tutaj się kłania zadanie z fizyki z 7 klasy szkoły podstawowej.
Inna sprawa że różnica pomiędzy poszczególnymi mocami czy też szerokością opony nie da nam wymiernego wyniku, bo do tego musielibyśmy zapewnić identyczne warunki pracy, co w ruchu miejskim jest nie możliwe

Ja osobiście nie przywiązuję wagi to tej różnicy...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok chłopaki. Widzę, że wymieniliście tutaj kilka postów odnośnie mojego tematu. Czyli tak, felga jest 7.5 a opony widoczne na zdjęciu to 215. Czy opony 225 będą wystawały za tą felgę? Nie mogę sobie tego wyobrazić. Mieliście z takim przypadkiem może do czynienia?

Zawartość dodana 3 minutes later
19 godzin temu, JeJu napisał:

ja mam u siebie na 8j 225, im szerzej tym gorzej na koleinach, zostan na 215, ale na 225 tez nie bedzie zle :)

W sumie to mógłbym zostać ale opony 215/40 zedrą ze mnie dużo pieniędzy, tak od 430zł w zwyż się zaczynają ceny, 225/40 mam już upatrzone hankooki ventusy 3. Tylko kwestia wizualna pozostała i pytanie czy bardziej bym czuł dziury na drodze niż jest do tej pory. Sorrka za pisanie post pod postem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szersza opona, większe opory toczenia.
Większe opory toczenia to większe spalanie, słabsze przyspieszenie..... Ot cała fizyka się kłania


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie miałem na myśli fizyki, tylko to, że bez względu na pojemność silnika opona była 235/45/17.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Zawartość dodana 2 minutes later

Hankook VP 3 to kijowa opona. Fajnie, że przy wyborze kierujesz się kasą, a nie zaleceniami producenta. Obyś nie daj Bóg nie miał problemów z ubezpieczalnią w razie kolizji.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, nitroo napisał:


Nie miałem na myśli fizyki, tylko to, że bez względu na pojemność silnika opona była 235/45/17.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

 

Zawartość dodana 2 minutes later

Hankook VP 3 to kijowa opona. Fajnie, że przy wyborze kierujesz się kasą, a nie zaleceniami producenta. Obyś nie daj Bóg nie miał problemów z ubezpieczalnią w razie kolizji.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

To jaka dla Ciebie jest dobra? Co zaleca producent? wy***rdolić z lekka na opony w ciul kasy Ci się widzi? Auto to nie wszystko :) Myślę, że 350zł za sztukę to cena adekwatna, żeby się nie rozbić.

Edytowane przez Kido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stać Cię na dobry samochód, a żulisz na dobre opony? Bez problemu kupisz w tej kasie zalecany przez producenta rozmiar, ale jak dla mnie, to rób, co chcesz.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zalecany rozmiar to podobno 225/40, wiem o tym bo pytałem w serwisach z ogumieniem. Ej to jest auto za 20klocków a nie za 100, bardzo popularne zresztą, nie róbmy tu jakiejś burżuazji. Nie znam się i to oficjalnie piszę, a dla Ciebie dobre opony to?? takie za 1000zł za sztukę? Nie wiem co masz do tej firmy, jakieś doświadczenia?

Mam nadzieję, że reszta użytkowników wyrazi swoją opinie w tym temacie. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

235/40/18 jak już. Zmień fachowców. Dla 17 było 235/45/17. Czytaj ze zrozumieniem - napisałem, że za te 300 kilka zł, co chcesz wydać, kupisz dobre opony w fabrycznym rozmiarze, np. Hankook, Uniroyal, Fulda.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo piszesz, że to kijowa opona dlatego się tu pytam ;) może odczytałem źle, nie tak jak Ty sobie tam w głowie myślisz i wyszedł bubel... no kurde goście z hankooka i oponeo mi tak doradzili, że homologowany jest rozmiar 225/40 R18, specjalnie napisałem pierwszy raz w życiu na forum żeby to zweryfikować. Nie chce c**jstwa kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kijowa to Ventus Prime 3. Nie wyszedł im ten model :) Ale są też inne. Ludzie montują 225/40/18 zamiast 235/40/18 oraz 225/45/17 zamiast 235/45/17, stąd wiele osób się myli.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co byś polecił? :)

Zawartość dodana 1 minute later

Nokian Zline 225/40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim tu co maja dylemat polecam w google wpisac "porownywarka opon" czy kalkulator opon mozna tam porownac nominal - a najbezpieczniej przyjac 205/65r16 i zobaczycie co pasuje a obwodem nie odbiega wiecej niz 3 %.

 

Do autora watku ... chcesz wiedziec jak bedzie wygladalo to ... wpisz w google odpowiednie slowa a fotki sie znajda albo wpisz "przelicznik et / szerokosci opon" i na grafikach bedziesz widzial jak to sie ma.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co byś polecił? [emoji4]
Zawartość dodana 1 minute later Nokian Zline 225/40?

Jakbym tera brał jeszcze raz, to raczej coś z trójki właśnie Nokian ZLine, Uniroyal RainSport 3 lub Hankook S1 Evo.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dzięki za konkretną odpowiedz

 

Zawartość dodana 1 minute later

Poszukam zLine w dobrej cenie i kupie, boje się tylko, że 225/40 wyjdzie trochę za obrys felgi... a c**j z tym, im więcej czytam tym większy mam problem  z wyborem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie wyjdzie. Audi na felfi 7.5J montowało szerokość 235.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...