Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wyjęcie skrzyni biegów


cze-sit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z wyjącą skrzynią a raczej mechanizmem różnicowym. Po swiętach planuję wyjęcie skrzyni. Stąd moja prośba do znawców tematu jak się za to zabrać po kolei, może są jakieś niuanse aby praca była przyjemniejsza i człowiek się nie potrzebnie narobił. Ogólnie to mam orientację,ale są też niejasnośći jak rozłączyć sprzęgło i lewarek, czy przy wyciąganiu potrzeba podlewarować silnik z przodu. Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuję. Pozdrawiam. PS Zdrowych i pogodnych świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a tak z ciekawości będziesz wymieniał na inną czy będziesz ją regenerował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podejrzewam, że się skończy na wymianie łożyska stożkowego w mech. różnicowym. Reszta skrzyni jest OK więc wymiana mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie właśnie mam podobny problem, też sobie wyje i jeszcze jest luz na prawej półosi jak ogarniesz temat daj znać co z tego wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Już po naprawie i jest błoga cisza bez żadnego buczenia. Zaprosiłem zięcia do pomocy i co się okazało, okazało się, że to łożysko wyje ale w KOLE. Wcześniej byłem u

mechanika na podnośniku i ON stwierdził stanowczo- skrzynia do naprawy. Drugi mechanik z innego warsztatu wykonał jazdę próbną i potwierdził diagnozę. Piszę to, aby

przestrzec wszystkich przed nadmiernym zaufaniem do tego co mówią mechanicy.

Temat z wyjęciem skrzyni z auta pozostaje nadal otwarty, może się komuś przyda. Zachęcam do wpisywania swoich uwag i spostrzeżeń. Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...