Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zagadka z moim ALTem,rynce opadają...

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemka.

Od jakiegoś czasu mam problem z moim ALTem. Przestał pracować na LPG.Diagnoza-reduktor do wymiany(zima na dłuższym postoju potrafił dłużej kręcić rozrusznikiem na zimnym). Wymieniony reduktor i filtry i różnicy wielkiej nie ma- szarpie i wypadające zapłony. Stwierdzili olej w świecach. No to wymienione świece i uszczelka pod pokrywą zaworów. Nadal to samo. Sprawdziłem czy nie ma gdzieś lewego powietrza,nie znalazłem. 

Po podłączeniu pod diagnostykę na PB nie dzieje się kompletnie nic(żadnych błędów,wypadania zaplonów itd,choć wydaje mi się chyba lekko przymulony,albo szukam już na siłę...). Po przełączeniu na LPG nierówna praca i co kilka sekund widać jak wyskakują zapłony(głównie pierwszy cylinder,sporadycznie drugi). Nie wciąga płynu chłodniczego(raz na pół roku   może doleje kilka setek). Gazownicy stwierdzili że u nich ok i wina leży po stronie zapłonu itd(chyba że się odpychają...). 

W sumie zostały mi jeszcze cewki,ale chyba gdyby z nimi byłby problem to występowałby również na PB??? Będę miał wolną chwilę to przełożę cewki i zobaczę czy nadal będzie wypadać na pierwszym...

Jakieś jeszcze pomysły? Bo mnie już cholera bierze...

 

Opublikowano

Jeżeli chodzi normalnie na PB to wina ewidentnie w gazie.

Fakt, że LPG jest bardziej podatny na uszkodzenia układu zapłonowego ale przy tym co opisujesz to byłoby odczuwalne i na benzynie.

Opublikowano

Najpierw zamień cewki. Jak to nie pokaże problemu, to zamień wtryskiwacze gazu miejscami, ale nie kablami o ile masz taką możliwość.

Opublikowano
  • Autor

W sobotę dopiero będę dalej robił z braku czasu. Jutro będę miał nowe cewki NGK,bo stwierdziłem że i tak dużo już na nich zrobiłem. Po tym jak nadal będzie to samo to nie popuszczę w serwisie LPG

Opublikowano

ja proponuję nie tracić czasu, ewidentnie wina ustawienia gazu, jeżeli byłoby to cokolwiek innego dzialoby się również na PB....

Opublikowano

Cewki da radę pomierzyć i sprawdzić czy są dobre.

Opublikowano
  • Autor

Na cewkach już ponad 100tys więc i tak wypadałoby zmienić ;)  No i będę miał z głowy większość możliwości

Opublikowano
2 godziny temu, Kozacz napisał:

ja proponuję nie tracić czasu, ewidentnie wina ustawienia gazu, jeżeli byłoby to cokolwiek innego dzialoby się również na PB....

Cewki mają większe obciążenie na LPG i moga dawać oznaki zużycia tylko na tym paliwie

Opublikowano
  • Autor

Dlatego wyeliminuje wszystko co może być żeby im zminimalizować argumenty :D

Opublikowano
  • Autor

Udało mi się znaleźć czas i wymieniłem te cewki. Jest dużo lepiej. Na postoju już silnik nie telepie się szalony. Krótka przejażdżka i czasem sobie delikatnie szarpnie. Po podłączeniu błąd słaby sygnał sondy lambda. Zrobię za godzinę trochę więcej km i zobaczę co wtedy. 

Opublikowano
  • Autor

W poniedziałek muszę zadzwonić i się umówić na wizytę z LPG. Benzyna nadal ok. Po przejechaniu na LPG 20km czasem szarpał delikatnie albo lekko się przymulił. Błędy znów sonda1 (błąd w układzie elektrycznym) i wypadanie na pierwszym cylindrze. Teraz muszą mi to wyregulować żeby wreszcie było ok.

Opublikowano
  • Autor

A jaki objaw na padająca głowica albo wypalone zawory? Bo już zaczynam chyba za dużo szukać. W piątek dopiero jadę z LPG,ale kombinuje co może być jeszcze tego przyczyną. Dodam że pali na dotyk,nie kopci,płynu chłodniczego doleje może kilka setek na parę miesięcy(przez LPG pewnie),nie trzęsie budą,na postoju pracuje równo itd. Tylko na gazie zaczynają się problemy

Opublikowano
38 minut temu, rybus85 napisał:

A jaki objaw na padająca głowica albo wypalone zawory? Bo już zaczynam chyba za dużo szukać. W piątek dopiero jadę z LPG,ale kombinuje co może być jeszcze tego przyczyną. Dodam że pali na dotyk,nie kopci,płynu chłodniczego doleje może kilka setek na parę miesięcy(przez LPG pewnie),nie trzęsie budą,na postoju pracuje równo itd. Tylko na gazie zaczynają się problemy

Sprawdź ciśnienie sprężania

Opublikowano
  • Autor

Pomiary dziś wyszły 9 na 1,3,4 a na drugim 9,5

Opublikowano
16 godzin temu, rybus85 napisał:

Pomiary dziś wyszły 9 na 1,3,4 a na drugim 9,5

Ogólnie trochę mało. Gruszka i sztanga od kolektora działają?

Opublikowano
  • Autor

Nie sprawdzałem. A ile powinien mieć? Bo na kilku stronach pisali że 10 a na innych 10,3

Opublikowano
  • Autor

No i sprawa rozwiązana. Winny wtryskiwacz. Niby działał,ale albo był przytkany albo się wieszał. Po wymianie i zrobieniu ponad 50km szybkiej trasy jest ok. Żadnych checków,szarpania i wypadania zapłonów. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.