Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Regulacja docisku tylnej wycieraczki


kleeju

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie jest mozliwosc regulacji docisku do szyby tylnej wycieraczki bo zbiera mi tylko paski ja lekko docisne reka to zbiera elegancko??? :tongue4:

może lepiej będzie jak zmienisz pióro na nowe

taki efekt jak piszesz jest częsty gdy właśnie owe pióro juz ma dosyć :kox:

a co do mocniejszego docisku to musiałbyś założyć krótszą sprężynę która odpowiada za docisk :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze inaczej.

Weż denaturat i pędzelek. Wyczyść przeguby:

- ten tuż przy klapie bagażnika co z niego wychodzi ramię wycieraczki obok wylotu spryskiwacza

- ramię wycieraczki przechodzące w wycieraczkę

Zawsze jest tam dużo syfu z tego co auto zaciągnęło za soba na tylną szybę. Z czasem, mimo dobrej sprężyny, te przestrzenie są tak zabłocone, że hamują jej siłę (docisk). Potem daj tam jakąś małą, aptekarską wręcz ilość smaru / oleju i powinno działać na jakiś czas... potem znów to samo.

W drugiej kolejności pióro wycieraczki.

Ja miałem tak, że wycieraczka znierała mi od 0' so 30' i potem od 150' do 180' - wszystko to przez brak docisku z powodu brudu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po walce z dociskiem uszkodzilem tylnie ramie wycieraczki ale ma juz nowe i nieweim jak wyciagnac stare po zdjeciu zaslepki jest sruba czy po jej odkreceniu zdejme ramie ???niechce za bardzo cos kombinowac zeby zas nie nawyrabiac :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcasz tą nakrętkę ale wcześniej polałbym tam np wd przez 2 3 dni żeby ramie zeszło łatwiej jak nie będzie się chciało ruszyć potrzebny będzie ściągacz. Tylko nie urwij tego bolca z wieloklinem co wychodzi z silniczka :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...