Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z immobiliser'em


Kunio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ma ktoś w swojej A4-ce problemy z immo? U mnie było coś takiego, że przy próbie włączenia silnika, migała dioda od immo. Trzeba bylo czasami kilkanaście razy poruszac kluczykiem w stacyjce zeby auto zapaliło. Na kluczyku serwisowym było lepiej, choć czasami też musiałem się namęczyć. Elektryk na początku stwierdził że to wina anteny i kazał kupić. Jednak przejeździłem tak trochę czasu bo za bardzo mi to nie przeszkadzało :) Niedawno powiedział że to jednak problem z jakąś wiązką i trzeba to sprawdzic. I że to niby przypadłość wielu A4 z tych lat. Od ok. 2 tyg problem jednak sam zniknął, ale jakos nie wydaje mi się że na dobre :cool: Miał ktoś podobne problemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie to dzieje coraz czesciej. Bardzo to wkurzajace.

widocznie ten typ tak ma :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem tak na dorobionym kluczyku na org narazie jest Ok zobaczymy na jak dlugo :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem tak na dorobionym kluczyku na org narazie jest Ok zobaczymy na jak dlugo :neutral:
to jedz zakoduj na nowo :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jedz zakoduj na nowo

Taki mam plan tylko czasu braknie ale myslicie ze by sie rozkodowal :?: po roku uzytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie bede zakladal nowego tematu.

Kto kodowal imo? Jakie sa ceny no i moze jakies adresy jak mozna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie bede zakladal nowego tematu.

Kto kodowal imo? Jakie sa ceny no i moze jakies adresy jak mozna?

zalezy jaki masz typ immobilajzera czy jeszzce zwykłe czy juz krypto.jak zwykłe to za 100 zł ci zakoduja bez dorabiania oczywiscie a jezeli krypto to juz trzeba z laptopem do auta i kodujesz kluczyk w stacyjce o to juz jest duzo drozsze :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jezeli krypto to

A co to takiego to krypto :?:

nie wiem od ktorego rocznika dawali krypto ale pewnie jakos koło 97.krypto to takie kodowanie ze za kazdym przekreceniu kluczyka podaje inny kod a zwykly immo daje taki sam wciaz kod :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jezeli krypto to juz trzeba z laptopem do auta i kodujesz kluczyk w stacyjce o to juz jest duzo drozsze :wink:

Tylko ze u mnie z laptopem to sie nic nie zdziala bo ja nie mam tego kodu PIN czy jak tam sie go zwie. I raczej laptopem to chyba mozna zakodowac w stacyjce ale tylko pilota a nie imo.

Obawiam sie ze pozostaje mi serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkłada sie klucz do stacyjki włancza zapłon i koduje klucz(immobilajzer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkłada sie klucz do stacyjki włancza zapłon i koduje klucz(immobilajzer)

A mozesz to dokladniej opisac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dokładnie jak sie to odbywa ale tak jak wyzej pisalem tylko gosciu podłancza sie do złacza diagnostycznego tego miedzy fotelami i tak sie to koduje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dokładnie jak sie to odbywa ale tak jak wyzej pisalem tylko gosciu podłancza sie do złacza diagnostycznego tego miedzy fotelami i tak sie to koduje :wink:

Ale sluchaj w taki sposob zeby zakodowac imo potrzebuje numer PIN, ktorego chyba nie znajdziesz gdzies zapisanego w pamieci komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dokładnie jak sie to odbywa ale tak jak wyzej pisalem tylko gosciu podłancza sie do złacza diagnostycznego tego miedzy fotelami i tak sie to koduje :wink:

Ale sluchaj w taki sposob zeby zakodowac imo potrzebuje numer PIN, ktorego chyba nie znajdziesz gdzies zapisanego w pamieci komputera.

tego to juz sie mnie nie pytaj :razz: nie wiem ale moge sie dowiedziec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialem cos zauwazyc... Przeczytalem u was tych postow i na roznych forach i ojczystych i zagranicznych od zaje:x na temat immobilisera i nikt nie pisze istotnych rzeczy. Nie wiem czy isotnyc tylko dla mnie ale moze przyda sie to kazdemu. Poszukuje odpowiedzi z czego sklada sie imo.

Z tego co ja widze i do czego doszedlem to wyglad to tak stacyjka na ktorej jest ten czarny zwoj czy jak to tam sie zwie kabel ktory idzie to przekaznika ktory chyba koduje sygnal i nastepnie do komputera pokladowego POnosc z czegos jeszcze ale tego nie odnalazlem.

Mam ogromny problem kupujac auto (AUTO bylo kupione w irlandii i nadal tu sie nim poruszlaem kiera po innej stronie niz europa) sprzedawca juz po wszystkim uswiadomil mnie ze jest cos z imo. Mianowicie jego sposob na odpalenie auta to reset kompa a mianaowicie

przed kazdym odpaleniem auta zdejmowal kleme z aku a 20 sekund i auto faktycznie odpalalo. Bylo to skuteczne do pewnego momentu kiedy zaczalem sie bawic z silniczkiem od przedniej wycieraczki. Od tego czasu auto totalnie nie zyje. Odpala gasnie. Probowalem juz chyba wszystkiego nie bylem tylko w serwisie audi a to bedzie kosztowalo slono bo tu za wszystko placi sie krocie.

Po mojej expertyzie doszedlem do wniosku ze poprzedni wlasciciel tez mial z tym problem gdyz w aucie zostal wymieniony komp (jest z modelu 95 a moje auto jest 96 i ma naisane makrerem jak by bylo kupione z second handu) plus wyzej wymieniony przekaznik jest tak samo oznaczony jak i cala stacyjka (mam stara do ktorej pasuje drugi kluczyk od reszty drzwi kufra itd. Pytanie moje jest nastepujace co zrobic zeby go odpalic bo nie dziala nic. Pytanie to do kotrego daze jest takie. Ktore czesci z ukladu immobilisera mozna wymienic zeby auto nadal dzialalo czyli... czy jedna stacyjka czyli ta pentla indukcyjna przekaznik i kom to jested uklad taki ze wszystko musi byc z jednego exemplaza czy jak wymienie nm stacyjke to powinno dalej dzialac czy jak np zaloze pentle indukcyjna ze starej stacyjki to dalej bedzie dzialalo czy pentla indukcyjna tez jest przypisana tylko do jednego ukladu. Prosze o pomoc bo juz nie wiem gdzie mam sie zwrocic.

Aha doszedlem do tego ze po odlaczeniu kabelka z tego przekaznika i po podlaczeniu go ponownym ( na wlaczonej stacyjce) lampka gasnie i sie juz nie zapala ale po przekreceniu zaplonu auto znowu gasnie i zapala sie ta zasrana lampka a po podlaczeniu starej stacyjki czyli orginalu i po wylaczeniu tego kabelka z przekaznika lampka miga caly czas. Czyli widac ze to jednak "cos" dziala ale nie za duzo.

HElp pomocy! Prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż: ja proponuję zrobić to porządnie w ASO i nie oszczędzać....

Ale to tylko moje zdanie....

PS: Nie lubię tego że w Polsce ciągle jak coś się zepsuje to robią rzemiosło i po pewnym czasie (stopniowo) Audi zamienia się w Koreańca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZA AUTO KTORE JEST WARTE Z 3000 EURO ROBIC W ASO NAPRAWE (MALA) ZA 1000?

MI NIE CHODZI TO ZE ROBI SIE Z AUDI KOREANCA... TYLKO O TO ZE NAWET W ASO W POLSCE CHCA Z CIEBIE SPOMPOWAC KASE I MOWIA ZE TRZEBA WYMIENIC CALY UKLAD IMMO GDZIE KOMP KOSZTUJE 7000 ZLOTYCH.... I CO TY NA TO...? A TU JEST SPRAWA BARDZIEJ PRZYKRA BO CZESCI TO AKURAT NAJTANSZA CZESC ZABAWY TU ZA ROBOCIZNE PLACISZ NP ZA WYMIANE PASKA ROZRZADU 800 EURO GDZIE PASEK KOSZTUJE 100... NADAL LICZE NA CZYJAS POMOC...

DZWONILEM DO MECHANKIA W POLSCE I POWIEDZIAL MI JAK JUZ WSZYSCY WIEDZA ZE TO NORMALNA CHOROBA A4 PO JAKIMS TAM CZASIE WIEC PRAWIE KAZDEGO CZEKA PRZEPRAWA Z IMO. POWIEDZIAL MI ZE JESLI CHCE WYMIENIC IMO TO WYSTARCZY ZE ZMIENIE STEROWNIK IMO CZYLI BIALE PUDELKO PO PRAWEJ STRONIE OD NOGI KIEROWCY POD DESKA PLUS ZWOJ ALE DLA BEZPIECZENSTWA STACYJKE BO NIE WIADOMO CZY PRZYPADKIEM KLUCZ SIE NIE ROZKODOWAL CZEKAM NA OPINIE

CZY KTOS TO POTRAFI ZWERYFIKOWAC.? W WIELU MIEJSCACH ZNALAZLEM ZE TO BIALE PUDELECZKO CZYLI STEROWNIK IMO ODOPOWIADA ZA ODCIECIE ZAPLONU ALE NIECH KTOS MI POWIE KTO SIE ZNA CZY TO WYSTARCZY NA 100%

POZDRO

[ Komentarz dodany przez: zdeniu: 30-10-2006, 18:11 ]

kolego bez nerwów :mrgreen:

i wyłącz Caps Locka bo krzyczysz a nie jest to mile widziane :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...