Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spadający dolot turbiny


wronski1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam audi a4 b7 z silnikiem 1.8t (bfb) i mam problem ze spadającym dolotem (gumowa rura) z turbiny. Wymieniłem opaske zaciskowa ale pomogoło tylko na jakis czas. Bylem u mechanika który stwierdzil ze poprostu tak sie czasem dzieje (tyle to sam zauważylem). Dodał ze moze sie tak dziać gdy przy wysokich obrotach nagle puszcze pedał gazu.
Jak myslicie co może być przyczyną, moze przeładowanie?

Jesli ktoś miał do czynienia z czyms podobnym to jak siebie z tym poradził. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O której rurze piszesz? tej za wylotem turbo? może jest jakieś przeładowanie w aucie i zrzuca rurę choć musiałoby byś bardzo duże, najlepiej jakbyś zrobił logi dynamiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejsze jest ze to ta rura doprowadzająca zimne powietrze od IC. Czyli turbina przez nią wciąga powietrze, i nie powinno jej zpychać. Poniżej zdj. rury z sieci z zaznaczonym końcem który sie ześlizguje.

Co do logow to własnie rozgladam sie za kims kto mógłby mi je zrobić w okolicy Przemyśla

 

Edytowane przez wronski1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwna sprawa jak tu spada, w tym miejscu nie powinno byc zadnego cisnienia, moze pokaz fotke z pod maski moze to cos rozjasni choc watpie.

Wysłane z mojego HT6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale z pośpiechu źle zaznaczyłem wylot rury który spada. Oczywiście chodzi o ten koniec zaznaczony poniżej. Dodam też fotke z mojego auta.

Na chwile obecną zmatowiłem troche papierem ściernym wejście turbiny. Wydaje mi sie że bylo bardzo wyślizgane. Zobaczymy czy to pomoże

Screenshot_2017-04-26-14-49-05.jpg

Screenshot_2017-04-26-14-55-24.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skręć opaskę mocno , ale z wyczuciem , może już przepuszcza i nie trzyma dla tego spada .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...