Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A3 2.0 TDI BKD stukanie przy dodawaniu gazu


kajetan92

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z jakimś dziwnym odgłosem stukania przy dodawaniu gazu, przy ujęciu gazu stuki ustają. Najbardziej słyszalne są przy nierozgrzanym silniku i bardzo niską temperaturą na dworze. Rozgrzany silnik wydaje już o wiele cichsze stuki, ale nadal słyszane przy wsłuchaniu się w pracę silnika. Nie mam żadnych objawów typu: nadmierne pobieranie oleju, płynu chłodniczego, czy też benzyny, trudności z odpaleniem silnika, wycieki wokół silnika i osprzętu. Jedyne co sprawdziłem na swoją rękę to poduszki skrzyni biegów i one nie są niczemu winne. Może ktoś się wypowiedzieć, co jeszcze można sprawdzić, aby rozwiązać problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem też coś, że te silniki jest ciężko wyregulować, że po prostu one tak mają i nie da się już tego w 100% poprawić. Czy to bujda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wciśniesz sprzęgło to stuki ustają? Jeśli tak to dwumas. Nie wiem co chcesz regulować ale generalnie te silniki miały problemy z głowicami, wtryskami i pompą oleju, a dokładniej z wycierającym się imbusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nigdy nie wciskałem sprzęgła razem z pedałem gazu. Stuki ustają przy całkowitym ujęciu pedała gazu, powracają przy wciśnięciu. Na wolnych obrotach nic niepokojącego nie słychać jak i też obroty na postoju nie "skaczą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziles z tym sprzeglem? Moze juz wtryski klepia albo walek rozrzadu sie konczy. Trudno tak wrozyc wiec wrzuc chociaz jakies nagranie tych stukow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd wymieniany 45k km temu, jeśli to może pomóc to dokonam wymiany, plus sprawdzenie pompo wtrysków , bo już też słyszałem, że warto to zrobić.

Tutaj filmik na nie do końca rozgrzanym silniku, jak dam rade zrobię udostępnię jeszcze na całkowicie zimnym przy niskiej temperaturze, bo weekend majowy to raczej ciepły się nie zapowiada.

Edytowane przez kajetan92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat filmikiem na zimnym silniku 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam słyszę normalny klekot diesla i świst turbiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...