Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaria 2.0 tdi BPW


Matmal

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

no i niestety, mój (jak to w ogłoszeniach piszą "bezawaryjny jak 1.9") 2.0 BPW padł. Urwany zawór zrobił spustoszenie... Nie nadaje się do remontu, bo koszta są zbyt duże.


Mam więc do Was pytanie, czy zna ktoś, albo wie o jakimś miejscu, gdzie można kupić taki silnik za rozsądne pieniądze, nie pakując się w kolejny szrot ?

Jeżeli macie namiar, kojarzycie coś takiego to byłbym wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam i bezawaryjności :hi:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do mnie, wszystko ci powiem. Telefon masz na pw.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wkładaj BPW bo to strata pieniędzy :decayed:

Za rozsądną cenę raczej nic ciekawego z BPW nie dostaniesz :naughty:

Szukaj dobrego 1,9 AVF-a albo AWX-a najlepiej jeszcze w aucie, coby można go było przetestować. Słupki pasują praktycznie P&P, ubierasz go w swój osprzęt, wywalasz DPF, robisz programik i masz wreszcie bezawaryjne auto :hi:
Więcej informacji znajdziesz w tym temacie :

Radzę się dobrze zastanowić ........

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wkładaj BPW bo to strata pieniędzy :decayed:
Za rozsądną cenę raczej nic ciekawego z BPW nie dostaniesz :naughty:
Szukaj dobrego 1,9 AVF-a albo AWX-a najlepiej jeszcze w aucie coby można go było przetestować. Słupki pasują praktycznie P&P, ubierasz go w swój osprzęt, wywalasz DPF, robisz programik i masz wreszcie bezawaryjne auto :hi:
Więcej informacji znajdziesz w tym temacie :
Radzę się dobrze zastanowić ........

Zgadzam się z kolegą. Tak uczyniłem po awarii mojego bpw tylko że zmieniłem wałek i latam z dpfem.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, ecobuda napisał:


Zgadzam się z kolegą. Tak uczyniłem po awarii mojego bpw tylko że zmieniłem wałek i latam z dpfem.

 

Jak cegła w dobrej kondycji to ma to sens, ale jak już ledwie zipie to bym nie kombinował :hi:

Po wymianie na AVF-a nawet jakby na badaniu technicznym albo na ulicy chcieli się przywalić do jego braku to nie mają jak , bo AVF-y z DPF-em nie wychodziły z fabryki, a silnik część wymienna i nie musisz wkładać identycznego z fabrycznym ..... :P:hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzę firmę budowlaną więc lubię cegły[emoji16]. A jak silnik dostał nowy wałek od bpw to i ładniej zaczął tyrkotać.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Matmal napisał:

Hej,

no i niestety, mój (jak to w ogłoszeniach piszą "bezawaryjny jak 1.9") 2.0 BPW padł. Urwany zawór zrobił spustoszenie... Nie nadaje się do remontu, bo koszta są zbyt duże.


Mam więc do Was pytanie, czy zna ktoś, albo wie o jakimś miejscu, gdzie można kupić taki silnik za rozsądne pieniądze, nie pakując się w kolejny szrot ?

Jeżeli macie namiar, kojarzycie coś takiego to byłbym wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam i bezawaryjności :hi:

 

 

Tak z ciekawości miałeś BPW produkcji Made in Poland czy Germany ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, danielstol napisał:

Tak z ciekawości miałeś BPW produkcji Made in Poland czy Germany ? 

A były w ogóle BPW Niemce ?:naughty:

Ja się jeszcze z takowym nie spotkałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie bpw są made in Polkowice. Nasze kur.a krajowe.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[emoji14]
Robiłeś coś z programem czy latasz na fabrycznym ?
Pompki z BPW czy z AVF-a ?
 

Program jeszcze nie ruszany, pompki, turbo i całą reszta z bpw.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[emoji14]
Robiłeś coś z programem czy latasz na fabrycznym ?
Pompki z BPW czy z AVF-a ?
 

A tak ogólnie to przy okazji chciałem ci podziękować, bo ty pierwszy pisałeś mi żebym wałek zmienił.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, piotrsob1 napisał:

A były w ogóle BPW Niemce ?:naughty:

Ja się jeszcze z takowym nie spotkałem :wink:

To jestem pierwszy który ma BPW Made in Germany ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie blok napis Germany czapka też Germany . U kolegi też 2007 rok wszystko Poland . Nie wiem od czego to zależy . Niestety zdjęcia bloku nie mam jak zrobić . Pewnie awaryjność ta sama ale mój na razie daje radę z parametrami 190km/415Nm pompa oleju robiona w Futurum .

14324438_1250478541692496_28720152935873

Edytowane przez danielstol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak. Poczciwe-tfuu bpw padło (pompą oleju). Zatarty. Szukam silnika na all..o i jest. Jadę, oglądam, ładny wysprejowany suchy słupek z głowicą,spięty rozrząd, kupuje, uzbrajam w swoje graty i wio. 200km i dpf zatkany. Próba wypalania zakończona trybem awaryjnym. Jadę płakać,pomogło płukanie. Kolejne 400km i znowu zapchany ale że byłem na autostradzie to pomogła procedura dopalania. Kolejne 400km i znowu i tak co 400km przez kilka tysięcy., aż spociła się miska olejowa. Miska w dół a tu niespodzianka. Pompą olejowa od 1.9. Lektura na forum, oględziny dokładne silnika, szukanie oznaczeń. Śledztwo wykazało że pan co handluje silnikami zrobił mnie w hu.a. dowody: oznaczenie bpw-ok, pojemność 2.0 jakaś podejrzana a data produkcji 2002r. Jeszcze raz lektura, doktorat z grupa vag i wyrok. To nie bpw. Ale co? Tym tropem i dzięki wam "koledzy z forum" doszedłem że problem z dpfem jest przez nieodpowiedni wałek rozrządu. Kolega Piotr i musashi o tym pisali. Wymiana wałka na wałek do bpw i narazie przez 6tyś spokój. Dodam tylko że bpw padło po miesiącu od kupna z niemieckiego salonu audi przy przebiegu 194tyś.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie blok napis Germany czapka też Germany . U kolegi też 2007 rok wszystko Poland . Nie wiem od czego to zależy . Niestety zdjęcia bloku nie mam jak zrobić . Pewnie awaryjność ta sama ale mój na razie daje radę z parametrami 190km/415Nm pompa oleju robiona w Futurum .
14324438_1250478541692496_2872015293587349280_o.jpg?oh=07c49d0fc1ed3a9d67eabedc416692f8&oe=598D2FC9

Manuala masz?

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym coś mojemu dołożyć ale mam multi:-(

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...