Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z zapowietrzaniem


Grzegorz Szydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Pacjent A4 B6  z silnikiem BFB . W styczniu założyłem do niej gaz stag Qbox , wtryski barakuda itd. Od tamtej pory zaczęły  dziać sie cuda czyli zapowietrzanie a potem wywalało płyn .  Diagnoza uszczelka pod głowicą. Głowica zrobiona na zicher , rozrząd wymieniony pompa wody , i wyczyszczona miska. W środę odebrałem misie i było ok do dzisiaj .Wsiadam odpalam nagrzewa się a tu z nadmuchów zimne wieje, więc otpowietrzylem Pytanie czego może to być przyczyna? Auto cały czas jeździ na gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założony gaz i "uszczelka"? Ok, możliwe, zbieg okoliczności. Albo źle zdłubana instalacja i zapowietrzony układ plus "żądza pieniądza" u mechanika. Czy zwykły błąd diagnozy lub asekuranctwo(kilka razy u siebie wymieniłem niepotrzebnie uszczelkę pod presją własnych fobii).

To możliwe. Błędne wpięcie się w obieg również. Nieszczelności spowodowane pracą nad LPG -wywala ciecz, zasysa powietrze. Wada reduktora walącego gaz do obiegu cieczy...

Odpowietrzanie -niby prosta sprawa, a jednak czasem odstępstwo od "książkowej metody" powoduje problemy. Dodatkowo wciąż trzeba pamiętać, że obieg zmodyfikowano pod LPG.

Na wszelki wypadek czysto mechaniczna, zgrzebna metoda -wypięcie z obiegu reduktora(spięcie z powrotem przeciętych węży oryginalnych), odpowietrzenie i jazda na benzynie kilka dni lub do stwierdzenia, że jednak nie w tym rzecz.

Proste i dosyć miarodajne -zwyczajne cofnięcie zmiany po której zrobiło się od razu źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Właśnie odpowietrzyłem układ + nagrzewnica. Wyłączyłem gaz i śmigam na benzynie. Zobaczę czy się będzie zapowietrzał. Co do reduktora to pojadę do machera w czwartek niech ominie reduktor i po tygodniu stwierdzę czy to wina lpg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do ogarniętego ale innego niż monter gazu, bo tamten będzie w razie stwierdzenia błędu montażu ściemniał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...