Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duze spalanie (blad)


bpiateczka5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pare tyg temu wymienialem przeplywke ponieważ wywalal blad przeplywki. Po wymianie blad ustal i przez jakis czas nie widzialem "check'a". Po jednej z tras zapalil sie "check" i po podpieciu do obd2 wyskoczyl blad "zbyt bogata mieszanka paliwa bank 1". Pierwsze co zrobilem logi na przeplywce, mechanik stwierdzil ze sa dobre. Za przyczyne podal swiece. Wymienilem i nic. W miedzy czasie sptawdzilem dolot czy nie lyka lewego powietrza i uszczelnilem jedna rure przy kolektorze. Nastepny typ "mechanika" to cewki. Dlatego pisze tutaj czy moze ktorys z kolegow ma kakis pomysl lub z czyms takim sie spotkal bo taka metoda prob i bledow moge wymienic caly silnik. 

 

Ps. Nie wiem czy to ja panikuje juz ale jak po calej nocy odpalam auto to srednie spalanie jest wyzerowane i zaraz po ruszeniu wyskakuje srednie ok 23l a chwilowe 51l. To normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile ci pali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zbyt bogata mieszanka paliwa bank 1" -mam ten błąd prawie 3 lata, wymiana świec, cewek, jazda na benzynie czy lpg nic nie zmienia.

chwilowe spalanie na tym poziomie to normalna sprawa, auto potrzebuje najwięcej paliwa przy ruszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, killler napisał:

ile ci pali ?

23l na srednim spalaniu wychodzi wedlug fisa a przeze mnie wyszlo jakos 16l na 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tracer123 napisał:

"zbyt bogata mieszanka paliwa bank 1" -mam ten błąd prawie 3 lata, wymiana świec, cewek, jazda na benzynie czy lpg nic nie zmienia.

chwilowe spalanie na tym poziomie to normalna sprawa, auto potrzebuje najwięcej paliwa przy ruszaniu.

Czyli nic tylko jezdzic ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16l/100km ?ja ostatnio zrobilem maly test i wyszlo spalanie 7,5l z tym ze ja rzado kiedy przekraczam 100km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10l benzyny w mieście to max. mi wychodzi 11l gazu w mieście.

ostatnio na baku zrobiłem 950km z jazdą do 140km/h i w tym było 300km miasta.

Edytowane przez tracer123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mnie to dziwi.. 

Plus podpiąłem OBD i wyskoczyło coś takiego ja na screenshot'cie. Czy to nie czasem sonda lambda?

Screenshot_20170506-140247.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...