Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio słabo odbiera


swimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki o to problem. Rozleciała się stara antena radiowa kupiłem nową-http://allegro.pl/antena-dachowa-audi-a3-8l-a4-b5-a6-c5-raku-2-roka-i6744148246.html.

Po zamontowaniu nowej radio bardzo słabo odbiera sygnał gubi gdy jest mocniejszy wiatr :), przy starej od strony podsufitki był chyba wzmacniacz w takiej plastykowej obudowie.

Czy da się coś zrobić żeby radyjko lepiej odbierało? Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W avantach anteny były ze wzmacniaczem, który był zasilany z oryginalnego radia. Ta antena z aledrogo też ma wzmacniacz i musi mieć zasilanie. Jak masz radio oryginalne to zasilanie powinno być (albo oddzielnym kabelkiem a w nowszych kablem antenowym). Jak masz radio zmienione to potrzebny jest separator antenowy. Tak na marginesie dodam że w swoim avancie pominąłem wzmacniacz antenowy (zrobiłem zworkę) i odbiór mam wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale co to znaczy zrobiłem zworkę:) ?

Jeśli chodzi o separator to czy kupię go w sklepie z elektronikà? Radio mam JVC do zmiany anteny pięknie odbierało. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zworkę na płytce wzmacniacza oryginalnej anteny bo nie zakładałem separatora i odbiera. Wzmacniacz antenowy jest dlatego że kabel jest długi i są straty. Jeżeli kupiłeś taką antenę to musisz ją zasilić bo płytka wzmacniacza tłumi sygnał. Gdyby nowa antena nie miała elektroniki to po podłączeniu powinno radio odbierać dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, lecz u mnie wzmacniacz poszedł do kosza razem ze starą anteną ?a nowa nie ma dodatkowego zasilania i jest bez wzmacniacza?pytałem w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...