Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Świeci pomarańczowa kontrolka silnika


Michał_A4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam pewien problem dotyczący swięcącej kontrolki silnika w mojej audi i może zacznę od początku. Pewnego dnia rano, odpalam samochód a tu zaświeca mi się pomaranczowa kontrolka od silnika. Początkowo nie było żadnych problemów, samochód normalnie pracował, zajechałem bez problemu do pracy, lecz później jak odpaliłem i przejechałem parę kilometrów to auto straciło moc, prawdopodobnie włączył się tryb awaryjny. Zgasiłem silnik i odpaliłem znowu, kontrolka zniknęła ale po jakimś czasie pojawiła się znowu, zdarzyło się tak kilka razy. Podłączyłem VAGa i wyskoczyły następujące błędy:

- 45F6 przekaźnik pompy paliwa zwarcie do plusa

- 466A przekaźnik główny świec żarowych zwarcie do plusa

- 4C05 przekaźnik dużej mocy ogrzewania zwarcie do plusa 

Czy wie ktoś co to może być? Dodam jeszcze, że jak podniosłem maskę to na osłonie silnika widoczne były odbite łapy od kuny. Czy możliwe, że mogła coś przegryźć, stąd taki problem? Niby patrzyłem na wszystkie widoczne moim okiem kable ale jak narazie nic nie zauważyłem. Bardzo proszę o pomoc, bo już siwieje od tego, tym bardziej, że wcześniej audiczka nie sprawiała żadnych problemów odkąd ją mam. ;( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm .. możliwe że coś uszkodzila. Popatrz na wiązki kabli. Padało u ciebie ostatnio lub myłes auto? Jeżeli nic nie znajdziesz to zajrzyj do tej czarnej puchy przy podszybiu, prawdopodobnie możesz miec tam wilgoć. Właśnie w tym miejscu są te przekaźniki.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Zobaczę jeszcze dokładnie na te kable i przekaźniki. Jeśli chodzi o pogodę to nie padało ale myłem auto, tylko, że myłem je po tym jak zaczęła się świecić kontrolka. Sprawdzę i dam znać czy coś znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, michcio1985 napisał:

Hmm .. możliwe że coś uszkodzila. Popatrz na wiązki kabli. Padało u ciebie ostatnio lub myłes auto? Jeżeli nic nie znajdziesz to zajrzyj do tej czarnej puchy przy podszybiu, prawdopodobnie możesz miec tam wilgoć. Właśnie w tym miejscu są te przekaźniki.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

Sprawdziłem przekaźniki w podszybiu i nic, czysto. Żadnej wilgoci ani nic. Kable także sprawdzałem i też nie widać aby było coś nadgryzione. Dzisiaj taka sama sytuacja, odpaliłem auto aby się przejechać i początkowo nic się nie świeciło, wszystko było dobrze. Lecz po przejechaniu kilku kilometrów odczułem na gazie, że strasznie słabo ciągnie ale na desce nic się nie świeciło, żadnej kontrolki. Dopiero jak zajechałem pod dom to się zaświeciła. Juz głupieje od tego... Bo czasami pomimo, że kontrolka się świeci to auto dobrze pracuje, a czasami jak się nie świeci to włącza się tryb awaryjny i słabo jedzie. Pomocy! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...