Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne zachowanie ABS


Igor Słowiński

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, koledzy pomóżcie od jakiegoś czasu przy każdym hamowaniu wypycha mi pulsacyjne pedał. Tak jakby zawsze włączał się system abs. Wydaje mi się ze to tylko prawe przednie koło. Nie wywala mi żadnego błędu. Co może być przyczyna proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lisekexeter napisał:

moze byc inna wysokosc opony,uszkodzona koronka abs,lub uszkodzony czujnik,mogl sie tez czujnik wysunac z gniazda troche.

Czyli sporo tych możliwości opony zawsze zakładam takie same wysokie. Wiec co zrobić pierwsze ? Ma ktoś może zdj gdzie dokładnie jest ten czujnik abs bo jestem zielony w tym temacie. Ewentualnie nowy czy jest drogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brudny lub zbyt duża odległość czujnika ABS od koronki. Musisz sprawdzić VAGiem, porównać prędkości każdego koła. Mają być identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jmk napisał:

Brudny lub zbyt duża odległość czujnika ABS od koronki. Musisz sprawdzić VAGiem, porównać prędkości każdego koła. Mają być identyczne.

Dzięki wielkie. Powiedz mi jak to dokładnie powiedzieć mechanikowi i jaki może być tego koszt ? Sam nie jestem w stanie tego zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik ABS-u otrzymuje fałszywe informacje z jednego czujnika ( lub kilku) o prędkości. Poszukaj w twojej okolicy kolegę co ma VAGa. ogarnie ci to szybko, znaczy powie ci które koło oszukuje. Robiłeś ostatnio coś w zawieszeniu lub hamulcach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, jmk napisał:

Sterownik ABS-u otrzymuje fałszywe informacje z jednego czujnika ( lub kilku) o prędkości. Poszukaj w twojej okolicy kolegę co ma VAGa. ogarnie ci to szybko, znaczy powie ci które koło oszukuje. Robiłeś ostatnio coś w zawieszeniu lub hamulcach?

Tak zmieniałem amortyzatory z tylu ale przed zmiana już miałem problem z tym. Zamówiłem kabel do lapka. Masz może jakiś program darmowy żeby sprawdzić ten czujnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy program do twojego autka to VAG-COM 311-2. do pobrania z netu. Na forum jest dużo o tym jak go zdobyć i uruchomić . Program jest po angielsku ale spokojnie dasz radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...