Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż dekorów


rafalpe

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak zdemontować dekory z boczków drzwi i deski rozdzielczej przed pasażerem?
wszystkie są na wcisk czy może przykręcone od wewnątrz?

Jak na wcisk to jak je podważać żeby przy okazji nie zniszczyć tapicerki?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no śrubokrętem nie polecam :P najlepiej plastikowe łyżki-ściągacze do tapicerki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie do dekoru z tunelu naprawdę trzeba go całego wyjąć? Nie sięgnie się tych śrubek na założonym tunelu? Trochę mnie przeraza wyciąganie całego :D

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wekend wymienialem dekory u siebie :) i nie było aż tak strasznie. Wymiana dekoru tunelu zajeła mi jakąś godzinę, a robiłem to pierwszy raz :) nie da się go  odkręcić z zamontowanym tunelem - za mało miejsca na jakikolwiek śrubokręt czy klucz .
Kilka wskazówek: nie trzeba demontować mieszka biegów wystarczy obrócić i przejdzie przez otwór w panelu, panel z przyciskami należy energicznie szarpnąć w góręi wyskoczy z zatrzasków

Nie wiem jak u was ale u mnie czasem skrzypiał ten tunel środkowy, rozwiązaniem przy okazji demontowania go jest podkleić łączenie kubkami a tunelem taką taśmą materiałową do owijania elektryki (skręcane na kilka śróbek torx)


18948921_1554973977848335_1965055420_o.jpg

18869737_1555071534505246_997108078_o.jpg

 

filmik pokazujący demontaż panelu środkowego :)

 

Edytowane przez cmk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic się nie odkształciło :) ale pod plastikową łyżkę-ściagacz podłożyłem kawałek materiału żeby nie porysować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 3 zatrzaski na dekor i na jednym końcu wsuwke z której trzeba go wysunąć, wiec zaczynasz od skrajnego klipsa po przeciwnej do tej wsuwki :) potem jak juz masz dekor odchylony na rogu to resztę nawet palcami wyjmiesz :)

PS wyjąłem ten z tunelu bez ściągania tunelu :) Wystarcza małe dłonie, bit torx do wkrętarki i malutki kluczyk oczkowy, 6 śrubek dostępnych bez problemu, tylko trzeba właśnie od dołu je kręcić :) a te dwie przy nogach kierowcy/pasażera to wystarczy tunel odchylic najlepiej w dwie osoby, jedna delikatnie go odchyla, druga wsuwa dłoń z bitem i kluczykiem i kręci, wystarczy lekko zruszyc śrubę i potem palcami idzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, dzisiaj przyszla do mnie folia a’la carbon i okleiłem sobie dekory na drzwiach i nad schowkiem.

Efekt calkiem fajny i nie jest to jakos mega trudne w demontażu.
Zostal mi jeszcze do oklejenia dekor na tunelu ale do tego wole miec mechanika przy sobie zeby pomógł to rozłożyć.
 

Pozdro?

E792D95E-0A21-4520-B566-7CD8A5B570E5.jpeg

9FE3011F-91D8-437F-B1A8-18E7FCC71590.jpeg

12854459-444B-4107-9C5E-AF2394F14801.jpeg

3F5A6A63-571D-4AEC-8A9B-B9FD4C7A791F.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...