Skocz do zawartości
IGNOROWANY

sonda lambda


konradcal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  zaświeciła mi się kontrolka od silnika, sprawdziłem na kompie i wyświetliło błąd sondy lambda, nie sprawdziłem która sonda ma problem ale sprawdzę to w najbliższym czasie.

Mam pytanie, czy obie sondy ta przed i za katalizatorem są takie same? i czy poleci ktoś jakieś zamienniki lub uniwersalne, dodam że silnik pracuje bez zarzutu jak by wszystko było w porządku.

Silnik 1,8 T 150 KM

Edytowane przez konradcal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt nie poleca zamienników i uniwersalnych. Ja trafiłem na dobrą używkę ori i jeździ już ponad rok.

Sprawdź co to za błąd i która sonda. Tą za katem można wyłączyć w sterowniku(tak mi się wydaje-mam tylko jedną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z sondą przed katem, co jakiś czas powraca jej błąd. Teraz kwestia jaką kupić ? Niby znalazłem sondę Boscha, ale nie wiem czy to dedykowana, oryginalna jest do kupienia jedynie w ASO ? Ja u siebie mam 2 sondy, ale ta druga została wyłączona w ECU przy okazji robienia programu tak jak pisze mszark.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz jaki numer ma twoja sonda i z takim numerem kup nową. mozna też uniwersalną ale musi byc z danej serii szerokopasmowa lub napieciowa. mnogość sond Boscha determinuje liczba roznych wtyczek a sond jest kilka

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...