Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Problem z pierwszym odpaleniem po postoju


pave

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nietypowy problem. Szukałem na forum ale takiego przypadku nie udało mi się znaleźć.

Kiedy po nocnym postoju próbuję odpalić auto, silnik zapala i od razu gaśnie.

Dopiero po trzecim zakręceniu ok 10 sek. odpala. Po odpaleniu przez cały dzień jest ok. aż do następnego ranka. Nie ma to związku z temperaturą bo czasem przy -10stopniach odpala a przy +20 był problem.

Zdarza się to coraz częściej, teraz praktycznie codziennie.

Dodam, że kontrolka od immo gaśnie. Zamieniłem kluczyki. Kontrolka od świec gaśnie.Filtry powymienialem jakieś 5000km. temu. Rozrusznik kręci, Aku nie wygląda na padnięty.

Po podłączenu VAGa pokazało błedy 17965 i 19464.

Proszę o pomoc bo już nie mam pomysłu co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może leżec w układzie zasilania:nieszczelność i zapowietrzanie się,cofanie paliwa do zbiornika.Sprawdź wszystkie połączenia na przewodach paliwowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada na awarie pompy podwojnej. z tylu glowicy. pompuje paliwo do PD oraz wytwarza podcisnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada na awarie pompy podwojnej. z tylu glowicy. pompuje paliwo do PD oraz wytwarza podcisnienie.

potwierdzam, miałem właśnie tak jak opisujesz , ciężko palił po długim postoju. wymieniłem tą pompkę koszt 250zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zwane vacu pompy z tyłu głowicy bardzo rzadko się psują. Dużo osób i mechaników o tym nie wie i wymieniają te pompy na nowe. Wystarczy ją odkręcić (z tego co pamiętam to na 3 śrubki imbus 6) i sprawdźić w jakim stanie jest oring w kształcie baranka i przy składaniu jeśli trzeba zmień na nowy i lekko posmaruj silikonem, ale delikatnie żeby resztki nie poszły z paliwem do PD.

A druga opcja to puszczają ci oringi na pompowtryskach.

A najłatwiejsze do sprawdzenia to przewody do filtra i od filtra paliwa, czy nie ma gdzieś wycieków, spoceń itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...