Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Problem z pierwszym odpaleniem po postoju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam nietypowy problem. Szukałem na forum ale takiego przypadku nie udało mi się znaleźć.

Kiedy po nocnym postoju próbuję odpalić auto, silnik zapala i od razu gaśnie.

Dopiero po trzecim zakręceniu ok 10 sek. odpala. Po odpaleniu przez cały dzień jest ok. aż do następnego ranka. Nie ma to związku z temperaturą bo czasem przy -10stopniach odpala a przy +20 był problem.

Zdarza się to coraz częściej, teraz praktycznie codziennie.

Dodam, że kontrolka od immo gaśnie. Zamieniłem kluczyki. Kontrolka od świec gaśnie.Filtry powymienialem jakieś 5000km. temu. Rozrusznik kręci, Aku nie wygląda na padnięty.

Po podłączenu VAGa pokazało błedy 17965 i 19464.

Proszę o pomoc bo już nie mam pomysłu co to może być.

Opublikowano

Problem może leżec w układzie zasilania:nieszczelność i zapowietrzanie się,cofanie paliwa do zbiornika.Sprawdź wszystkie połączenia na przewodach paliwowych.

Opublikowano

wyglada na awarie pompy podwojnej. z tylu glowicy. pompuje paliwo do PD oraz wytwarza podcisnienie.

Opublikowano

sprwadz szczelność pompy z tylu głowicy, umnie lalo po całej skrzyni ropą :kwasny:

Opublikowano

wyglada na awarie pompy podwojnej. z tylu glowicy. pompuje paliwo do PD oraz wytwarza podcisnienie.

potwierdzam, miałem właśnie tak jak opisujesz , ciężko palił po długim postoju. wymieniłem tą pompkę koszt 250zł.
Opublikowano

Tak zwane vacu pompy z tyłu głowicy bardzo rzadko się psują. Dużo osób i mechaników o tym nie wie i wymieniają te pompy na nowe. Wystarczy ją odkręcić (z tego co pamiętam to na 3 śrubki imbus 6) i sprawdźić w jakim stanie jest oring w kształcie baranka i przy składaniu jeśli trzeba zmień na nowy i lekko posmaruj silikonem, ale delikatnie żeby resztki nie poszły z paliwem do PD.

A druga opcja to puszczają ci oringi na pompowtryskach.

A najłatwiejsze do sprawdzenia to przewody do filtra i od filtra paliwa, czy nie ma gdzieś wycieków, spoceń itp.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.