Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ocena stanu Turbo

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Katalizator zrobił out i wpada DP ale zajrzałem do wnętrza turbo i taki oto widok od strony gorącej.

Jest to zwykłe k03.

Jak oceniacie, pożyje jeszcze czy wykręcać i na regenerację + hybryda?

20170607_205737.jpg

Edytowane przez Bknz

Opublikowano

Jezeli chodzi o pekniecie zeliwa to K03 ma "to" w standardzie i w niczym nie przeszkadza..... moja tez tak wygladała i stwierdziłem, ze pojezdzi..... jednak puszczała na szaro na goracym silniku.... po rozłożeniu turbo na czesci wyszło ze puszcza olej na strone gorącą....

Koszt regeneracji takiego turbo na nowym wirniku (zimna i goraca) + łozyska slizgowe, uszczelnienia itp bez wymiany zeliwa +/- 800zł, przerobka na K03s czyli trzeba inny wirnik na stronie zimnej + porting itp. +/- 1200zł 

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję za ocenę i informacje, trochę mnie uspokoiłeś że to norma :)

Czyli regeneracja i przeróbka na hybrydę 2k+.

Nie stwierdziłem objawów kopcenia, przebieg ori to 170k

Edytowane przez Bknz

Opublikowano

U mnie jak u kolegi wyżej, niby wszyscy dookoła mówili, że można z tym jeździć i nie ma to wpływu. Do czasu... Też jeździłem bo podobno miało być ok. Okazało się że z drugiej strony też pękło i waliło olejem. Do tego nieszczelność powodowała problemy z  ładowaniem przy małym gazie. Owszem jest to częste zjawisko, ale nie jest to bez wpływu na pracę turbiny. Jak wiadomo, jak coś pękło to znaczy,  że było za mocno obciążone. A skoro jest pęknięte i jest za mocno obciążone, to będzie niszczyć się jeszcze bardziej...

Opublikowano

To pękniecie na focie jest w każdej używanej k03 po jakims tam przebiegu, nie wpływa na prace turbiny.

Opublikowano

Dokładnie standardowe miejsce pęknięć żeliwa K03. Każde w które zaglądać się zdarzyło tak miało. Ostatnio nawet to samo widziałem w turbo po regeneracji kilka miesięcy wstecz także myślę, że nie ma się co podniecać, że się wydało siano na nowe turbo czy regeneracje bo szybko może pojawić się  to pęknięcie. Raczej jest to wada fabryczna żeliwa, ale w większości przypadków na nic nie wpływa. Bo jak turbo dobrze wstaje i dobrze dmucha to niby jaki to ma mieć wpływ... Oczywiście przypadki pęknięć i uszkodzeń turbiny mogą być różne w innych miejscach.

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.