Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] Czuć spaliny we wnętrzu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Mam taki problem, że spaliny przedostają się przez wloty powietrza do wnetrza auta. Czasem czuc mocniej a czasem tylko deliktanie. Co może być przyczyną ? I ewentualnie jak sobie z tym mozna poradzic?

pozdrawiam

piotrek

Opublikowano

załóż sobie węglowy filtr kabinowy :wink4:

Opublikowano
  • Autor

a gdzie to się montuje? i czy jest do samodzielnego zrobienia ?

Opublikowano

hmmmm a moze masz nieszczelny układ wydechowy i zaciąga spaliny do środka :mysli:

Opublikowano

Żaden filtr nie pomoże.

są 2 wyjścia, albo masz nie szczelny wydech albo coś nie halo z tylną klapą (nie domknięta lub uszczelka) i zaciąga spaliny do środka.

Opublikowano
  • Autor

wyraźnie czuć że spaliny przedostają się przez kratki nawiewowe, jeśli nawiew jest wyłączony to w zasadzie spalin nie czuć...

czyli gdzieś pewnie pod maską jest nieszczelność układu .?

Opublikowano

możlwie, musisz podjechac do tłumikarzy i niech popatrza co i jak :wink4:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

ostatnio sprawdzilem, ze jesli wlacze klimatyzacje to spalin nie czuc, spaliny wyczuwalne sa tylko jesli kompresor od klimatyzacji jest wylaczony.

??

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam,

Mam taki problem, że spaliny przedostają się przez wloty powietrza do wnetrza auta. Czasem czuc mocniej a czasem tylko deliktanie. Co może być przyczyną ? I ewentualnie jak sobie z tym mozna poradzic?

pozdrawiam

piotrek

może jest uszkodzona plecionka w komorze silnika ja tak miałem w swoim B5

Opublikowano

Ja też stawiam na plecionkę - miałem to samo w innym aucie.

Opublikowano

hmmmm a moze masz nieszczelny układ wydechowy i zaciąga spaliny do środka :mysli:

na 100%. patrzyłeś już?

Opublikowano

hmmmm a moze masz nieszczelny układ wydechowy i zaciąga spaliny do środka :mysli:

na 100%. patrzyłeś już?

Układ wydechowy do uszczelnienia,trzeba znaleźć nieszczelność i uszczelnić.Prawdopodobnie na postoju bardziej czuć niż w czasie jazdy.
Opublikowano

a ja tak mialem przy wyzszych obrotach - pomoglo dokrecenie pompy wtryskow (tego ustrojstwa ktorym ustawia sie dawke paliwa).

  • 3 lata później...
Opublikowano

Do dzisiaj miałem taki sam problem- zapach spalin w aucie- na postoju a nasilały się podczas jazdy przy lekko uchylonym oknie.

W tylnym zderzaku są kratki wentylacyjne z lewej i prawej stronie z trzema gumowymi " firankami ". U mnie z lewej strony od tłumika brakowało dwóch "firanek" i przez to spaliny zasysane były do wnętrza auta.

Wystarczy odkręcić chlapak mocowany na 3 wkręty, 2 wkręty od nadkola, odchylić nadkole i delikatnie zdjąć dolną część zderzaka z zatrzasków, oczywiście tak aby nie pourywać, mnie się tak udało bez uszkodzeń. Umieściłem zdjęcia tych kratek wentylacyjnych.

Pozdrawiam Andrew

kratka_uszkodzona.jpg

Kratka uszkodzona

nowa_kratka.jpg

nowa kratka

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.