Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 BB 1.9 TDI AWX


kamild90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

potrzebuję poradę, a właściwie potwierdzenia lub wprowadzania z błędu jeśli się mylę.

Otóż, moje Audi posiada nie sprawną klimatyzację (grzeje zamiast chłodzić). W samochodzie zamontowana jest sprężarka DENSO 7seu16c ze sztywnym/zrywnym sprzęgłem. Po ściągnięciu paska napędowego sprężarki, jestem w stanie obracać kołem pasowym, wraz z kołem obraca się również metalowy element sprzęgła, jednak śruba w osi sprężarki nie obraca się wraz z obrotem tych elementów. Śrubą jestem w stanie obracać kluczem oczkowym - śruba się nie wykręca.

Czy powyższe świadczy o zatarciu sprężarki?

Dzięki,

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie sruba tylko zakończona sześciokątem oś sprężarki. Na nią jest nakręcone sprzęgło. Jest to ważne przy odkręcaniu. Masz zerwane sprzęgło. Osią daje się kręcić bez większego oporu? Jeśli tak to sprężarka nie jest zatarta. W tym modelu często winnym zerwania sprzęgła jest niewłaściwa praca zawóru sterującego.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michale,

dzięki za szybką odpowiedź. Wałem sprężarki poprzez ten sześciokąt jestem w stanie obracać swobodnie na kluczu o ramieniu około 15 cm.

Czy jest możliwość wymiany tego sprzęgła bez demontażu sprężarki? Jeśli tak to jak się do tego zabrać?

 

Dzięki,

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość wymiany tego sprzęgła bez wyciągania samej sprężarki

Mianowice, odkręcasz 3 śruby trzymające sprężarkę do silnika, luzujesz przewody z podtrzymujących je opasek, sprężarkę lekko opuszczasz na dół aby można było podejść ściągaczem, który ściągasz koło pasowe. Wcześniej odkręcasz nakrętkę trzymającą zbierak. po demontażu zmierz grubość sprzęgła (są różne grubości) i zamów na stronie https://www.e-sklep-laser-sinex.pl/pl/c/Sprzegla%2C-napedy-sprezarek-klimatyzacji/48/20   . Po otrzymaniu przesyłki nitujesz nowe sprzęgło montujesz i i po sprawie (oczywiście jeżeli to tylko wina sprzęgła). Jeżeli po demontażu koła będzie zależało tobie na jeździe samochodem, to możesz sprężarkę ponownie przykręcić i nie zakładaj paska, tak możesz jeździć. Wymieniałem u siebie w ten sposób i da rade to zrobić.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

jako, że na dworze jest już coraz cieplej - musiałem zabrać się za wymianę sprzęgła. Niestety nie jestem w stanie go ściągnąć, ponieważ nie mogę odkręcić śruby na wale. 

Załączam link do yt. https://www.youtube.com/watch?v=6ggBVQAkT1I&feature=youtu.be

Macie może jakieś pomysły jak ją wykręcić? Jest to prawy czy lewy gwint?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...