Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 1.8 T check engine przepływomierz ?


Mariox37

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) miało być tak pięknie w wyszło jak zawsze :( 

Dziś najpierw pojawił się błąd taki trójkąt w kółeczku później zgasł a teraz świeci check :( 

Dzwoniłem do poprzedniego właściciela mówił, że tak było raz po zimnie :) ale mechanik skasował błąd podobno przepływomierza niby był do czyszczenia ale nie czyścił  . Rozebrałem przepływomierz wyczyściłem go takim środkiem do czyszczenia przepustnic osuszyłem i skręciłem wszystko. Niestety dalej błąd świeci 

Mam Interfejs Diagnostyczny taki niebieski na usb OBD2 ( kiedyś kasowałem w punto tym błędy ) 

Podłączyłem ale nie może się zalogować program to EOBD  facile . Wybieram w programie złącze z listy niby jest audi A4 b6 ale później nie loguje i się nie może połączyć .

Jakim programem mogę jeszcze zdiagnozować usterkę ? I czy po czyszczeniu przepławki błąd się sam kasuję czy musi być przez złącze ?

Pozdrawiam wszystkich i z góry dzięki za pomoc jak narazie przejechałem 300km i już pojawił się problem :( 

Jak by ktoś mieszkał w okolicach Gliwic Katowic i w razie czego pożyczył na chwilę przeływkę założył i byłbym pewny że to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG-COM, VCDS, tego używa się do VAGów. Kabel KKL. Zresztą na forum masz sporo przyklejonych tematów na temat programów i kabli. Błąd jeśli stały to sam raczej nie zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odp. A może byłbyś tak uprzejmy i wkleil po prostu link np.z ale....gro jaki dokładnie kabelek sobie kupić  bo pewnie mi się przyda :) i żeby działał pod win.8.1  Może ma ktoś z okolic Śląska Vaga i mi zdiagnozuje czy czyszczenie pomogło ? Pozdrawiam 

Problem rozwiązany - niestety mam win.8.1 i nie widzi portu COM 

Podjechałem do znajomego mechanika i było 3 błędy - przepływomierz ( chyba dobrze że go wyczyściłem :) błąd wentylatora - działa jak się zagrzał to załączyło i jeszcze jakaś pierdoła )

Także dzięki za zainteresowanie tematem 

I może ktoś ma jakieś sterowniki pod win.8.1  żeby widział ten Port ? 

Edytowane przez Mariox37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze. Czy przeplywomierz się czyści? :)
Co do interfejsu. Jest ma forum specjalny dział a w nim temat. A w nim ... itd. Poszukaj wszystko znajdziesz.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cysiek18 napisał:

Pytanie zasadnicze. Czy przeplywomierz się czyści? :)

Różne są szkoły. Jedni mówią ze wcale, drudzy ze można ale pomoże na krotko. Ja czyscilem swój. Jeden zepsulem a drugi dzięki czyszczeniu lepiej pokazuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie narazie pomogło :) przepływkę wyjąłem ( rozkręciłem ) wyciągnąłem ze środka ten czujnik do którego wchodzi wtyczka i popsiakłem środkiem do czyszczenia przepustnic gaznika itd. samo wyschło, skręciłem i może będzie oki. Jeśli problem się powtórzy to wtedy pozostaje już zakup nowego .

Na temat interfejs poczytam :) to było tak na szybko bo chciałem jak najszybciej zrobić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niestety chyba przeplywomierz będzie do wymiany :( dziś czasem delikatnie nie równo chodził na wolnych obrotach i po kolejnym odpalenie świeci check . Jak dobrać przepkywke po numerach ze starego ? czy po pojemności i silniku . Najlepiej pasowało by uzywka bo nowy pewnie z 400zł :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie patrzę na silnik i mam wybite AJL czy te silniki nie miały 180KM ??

Wszędzie w kwiatach i na wlepce z tyłu jest BFB 

A na silniku AJL czyli ktoś po drodze wymienił silnik ???

Przeplywka wymieniona zgodnie z nr. Narazie błędów brak :)

 

Wyjaśniło się :) jednak silnik BFB kosztowało mnie to 70 zł :( Sterownik silnika BFB prawdopodobnie ktoś kiedyś wymienił głowice z AJL niby to lepiej bo ma większe kanały dolotowe . I przy okazji dowiedziałem się że muszę wymienić czujnik na dole chłodnicy :( 

Edytowane przez Mariox37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaś problem wymieniłem dwa czujniki temp. jeden za silnikiem i jeden na dole przy chłodnicy błędy wykasowane . Później pojawił się błąd przepływki  kupiłem używkę ale jak to zawsze bywa po tygoniu zaś zaświecił błąd . kupiłem nowy przepływomierz Bosh wszysko oki ale dziś rano zaś zaświecił check :( pokazało taki błąd . Byłem u kolesia w sklepie gdzie kupiłem przepływkę skasował go i narazie jest oki ale co to może być ??? bo chyba przepływomierz ????  

błąd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wiem kolega Galetto mi nakreślił temat Pozwolę sobie wkleić link :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...