Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak wyświetlania przebiegu auta i kilometrów od skasowania licznika


Degnerix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Dzisiaj wracając do domu nagle zgasł mi ten mały wyświetlacz na którym wyświetlany jest wyświetlany przebieg samochodu i przebieg od momentu skasowania licznika.

Są tam jakieś żaróweczki ? Bądź spotkał się ktoś z taką usterką ? Dodam że temperatura otoczenia po zapaleniu świateł strasznie ciemno jest podświetlana, wcześniej tak nie było.

Posiadam A4 B5 97" 1.8 bez fisa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przedlifta i przebieg podświetlany jest żarówką, na 99% też masz żarówkę, możesz nawet sprawdzić przebieg bo go widać tylko nie jest podświetlany ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem teraz wieczorna pora ze podświetlenie licznika nie działa. Czyli wystarczy wymienić żarówkę, żarówki i bedzie ok? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche to dziwne że nagle całe podświetlenie nie działa, jedynue świeci sie rezerwa, kontrolka oleju, reczny, immobiliser itp. Lampki od podświetlenia maja wspólne połączenie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Degnerix napisał:

Troche to dziwne że nagle całe podświetlenie nie działa, jedynue świeci sie rezerwa, kontrolka oleju, reczny, immobiliser itp. Lampki od podświetlenia maja wspólne połączenie? 

Nie, nie mają wspólnego połączenia. Skoro całe podświetlenie padło to coś w liczniku. A jak tam podświetlanie przycisków klimatronika szyb itp w konsoli ? Spróbuj normalnie włączyć światła, i tam gdzie ustawia się zegarek tym samym guzikiem możesz manewrować lewo, prawo, zrób to w nocy jeśli dasz na max w lewo to będziesz miał leciutkie podświetlenie jeśli dasz na max w prawo to rozjaśnisz całe podświetlenie do maksymalnego poziomu. Jeśli przyciski klimatronika i przyciski na konsoli nie będą reagowały na potencjometr z licznika to prawdopodobnie licznik będzie do wymiany, sprawdź na razie ten potencjometr i daj znać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musza mieć wspólne połączenie, założyłem led lecz on nie swieci ale inne sie zapalily. Muszę dorwać zwykła żarówkę taka jaka była. Licznik cały wszystko chodzi, chwilowo wziąłem sobie zarowke z kontrolki immo wsadzilem na podświetlenie przebiegu a w immo wsadzilem tego leda, innej opcji nie ma, led i tak nie świeci w zestawieniu 1 led a reszta zwykle. Podświetlenie przycisków, klimatronika itp działa. 

Edytowane przez Degnerix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Degnerix napisał:

Chyba ze istnieje wytłumaczenie dlaczego ten 1 led nie świeci a reszta świeci? 

Może zwyczajnie się żarówka spaliła i jakimś sposobem nie działa cała reszta podświetlenia, zazwyczaj jest tak że jeśli masz 8 żarówek i załóżmy 2 czy 4 się spalą to i tak reszta będzie świecić, jedno na drugie zazwyczaj nie oddziałuje. Jeśli masz led i nie świeci to obróć bo o 180 st. i wsadź z powrotem, niektóre ledy mają to do siebie że mają bieguny, jak wsadzisz odwrotnie biegunami to nie będzie świecić a oryginalne żaróweczki są tak zrobione że możesz je wkręcić obojętnie i będą świeciły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadzalem juz tego leda na różne sposoby, u mnie wychodzi na to ze jak spali sie jedna to nie podswietla sie reszta. Muszę upolować w swoim mieście taka zaroweczke tylko jak narazie odwiedziłem 3 sklepy i w zadnym nie mają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2017 o 15:01, Degnerix napisał:

Wsadzalem juz tego leda na różne sposoby, u mnie wychodzi na to ze jak spali sie jedna to nie podswietla sie reszta. Muszę upolować w swoim mieście taka zaroweczke tylko jak narazie odwiedziłem 3 sklepy i w zadnym nie mają. 

na stacji benzynowej poszukaj, powinieneś dostać.. tylko zależy na jakiej stacji i ceny .. :facepalm: a jak nie to na alledrogo ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie na allegro przesylka drozsza niz komplet. Stacje mam różne różniaste do o koła siebie. Gdzieś muszę znaleźć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Mon Jun 19 2017 o 15:37, Adrian1727 napisał:

na stacji benzynowej poszukaj, powinieneś dostać.. tylko zależy na jakiej stacji i ceny .. :facepalm: a jak nie to na alledrogo ;) 

 

Kupiłem żarówkę, wsadzilem wszystko git świeci. No może nie wszystko bo świeci jakos tak bardzo ciemno, w dodatku temperatura zewnętrzna nie pokazuje sie odrqzu tylko po jakims czasie. Wcześniej było to natychmiastowe. Mógłby ktoś wrzucić zdjecie z jaka siła a szczególnie wieczorem ma podświetlony licznik? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Degnerix napisał:

Kupiłem żarówkę, wsadzilem wszystko git świeci. No może nie wszystko bo świeci jakos tak bardzo ciemno, w dodatku temperatura zewnętrzna nie pokazuje sie odrqzu tylko po jakims czasie. Wcześniej było to natychmiastowe. Mógłby ktoś wrzucić zdjecie z jaka siła a szczególnie wieczorem ma podświetlony licznik? 

w liczniku tu gdzie ustawiasz zegarek masz potencjometr podświetlenia wiesz o tym ? jeśli przekręcasz w lewo to ciemnieje jeśli w prawo rozjaśnia ;) tylko trzeba przekręcać nic wciskać ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o ta wajche która sie przestawia zegarek?

Ooo teraz jest okej, wielkie dzięki, nie wiedziałem o istnieniu tego potencjometru. 

Można zamknąć :) jeszcze raz wielkie dzięki 

Edytowane przez Degnerix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu, więc chciałbym się podpiąć pod ten temat, ponieważ mam podobny problem, mianowicie:

Ostatnio podczas jazdy zauważyłem, że podświetlenie zegarów (wraz z licznikiem kilometrów) oraz klimatornika bardzo słabo świeci.  Dodam tylko, że jasność podświetlenia miałem ustawioną na praktycznie maksymalną. Natomiast dzisiaj na zgaszonym silniku zauważyłem jedną ciekawą rzecz. Do momentu zapalenia świateł mijania, podświetlenie działa pięknie (i tu i tu), ale gdy włączę światła, podświetlenie samo się ściemnia. Sam potencjometr działa, tzn rozjaśnia i ściemnia podświetlenie licznika.

Ma ktoś pomysł co może być przyczyną? Który bezpiecznik odpowiada za podświetlenie? Niestety mam u siebie w aucie spis bezpieczników po niemiecku.

 

[EDIT]

Podczas testowania bezpieczników nie zauważyłem, że był włączony zapłon i chyba poszło jakieś zwarcie, bo nie dość, że regulacja jasności przestała działać to jeszcze zapaliła się kontrolka od poduszek, echh.. W takim razie to będzie kwestia bezpiecznika nowego czy tego potencjometru?

Edytowane przez juniorex321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2017 o 18:27, juniorex321 napisał:

Nie będę zakładał nowego tematu, więc chciałbym się podpiąć pod ten temat, ponieważ mam podobny problem, mianowicie:

Ostatnio podczas jazdy zauważyłem, że podświetlenie zegarów (wraz z licznikiem kilometrów) oraz klimatornika bardzo słabo świeci.  Dodam tylko, że jasność podświetlenia miałem ustawioną na praktycznie maksymalną. Natomiast dzisiaj na zgaszonym silniku zauważyłem jedną ciekawą rzecz. Do momentu zapalenia świateł mijania, podświetlenie działa pięknie (i tu i tu), ale gdy włączę światła, podświetlenie samo się ściemnia. Sam potencjometr działa, tzn rozjaśnia i ściemnia podświetlenie licznika.

Ma ktoś pomysł co może być przyczyną? Który bezpiecznik odpowiada za podświetlenie? Niestety mam u siebie w aucie spis bezpieczników po niemiecku.

 

[EDIT]

Podczas testowania bezpieczników nie zauważyłem, że był włączony zapłon i chyba poszło jakieś zwarcie, bo nie dość, że regulacja jasności przestała działać to jeszcze zapaliła się kontrolka od poduszek, echh.. W takim razie to będzie kwestia bezpiecznika nowego czy tego potencjometru?

Wymień bezpiecznik jeśli będzie działać jak poprzednio czyli potencjometr bedzie śmigał ale po zaświeceniu świateł będzie dalej ściemniało to może być wina licznika, mimo wszystko po włączeniu świateł nie powinno podświetlenie samo się zmniejszać więc, moim zdaniem MOŻE zimne luty w liczniku, może gdzieś nie stykać, bo skoro potencjometr dobrze działa to coś związane z lutami,gdzieś prąd ucieka, ALBO wina kostki stacyjki, ostatnio miałem taki przypadek , że po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki można było włączyć nawiewy itp. nie rozłączało napięcia, i pomogła wymiana kostki stacyjki, może ona ma wpływ ?  ALBO styki w pająku do włączania świateł ? no nie powiem na 100%. Jeśli się nie poprawi po wymianie bezpiecznika to pomoże wymiana licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...