Skocz do zawartości
IGNOROWANY

moduł pamięci fotela powodem nie działającej regulacji oparcia?


electonix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj oddałem auto do elektryka żeby sprawdził przyczynę nie działającej regulacji oparcia fotela pasażera, 

Przy odbiorze auta stwierdził że do silniczka regulacji nie dochodzi prąd idący z modułu pamięci fotela i powiedział żeby taki moduł kupić numer kalalogowy - 8H0959760A

Czy ktoś może potwierdzić że faktycznie powodem tej usterki jest uszkodzony moduł pamięci fotela ?

Chciałbym mieć pewność przed zakupem żeby nie kupić tylko po to zeby zwrócić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale pozostałe funkcje czyli regulacja zagłówka i siedziska i regulacja odcinka lędźwiowego to wszystko działa przestała tylko działać regulacja oparcia i cały czas jest w pozycji prawie leżącej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz regulacje zagłówka ?Do każdego silniczka idą osobne przewody , może akurat na tym od oparcia nie styka coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało informacji podałeś. Czy to w ogóle kiedyś działało i czy w module nie ma błędów? Jak dla mnie może to być moduł, przełącznik, albo sam silniczek. 

Dziwię się że moduł który Ci polecił ma oznaczenie od Cabrio a Ty wg opisu masz sedana. Miałeś oryginalnie zamontowane fotele czy dokładałes?

Sprawdzę później róznice w schematach między cabrio a sedanem.

Rozumiem że jak wybierasz mu jakikolwiek z zapamiętanych ustawień fotela to oparcie i tak nie zmienia swojej pozycji mimo że powinno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, bobikos napisał:

Mało informacji podałeś. Czy to w ogóle kiedyś działało i czy w module nie ma błędów? Jak dla mnie może to być moduł, przełącznik, albo sam silniczek. 

Dziwię się że moduł który Ci polecił ma oznaczenie od Cabrio a Ty wg opisu masz sedana. Miałeś oryginalnie zamontowane fotele czy dokładałes?

Sprawdzę później róznice w schematach między cabrio a sedanem.

Rozumiem że jak wybierasz mu jakikolwiek z zapamiętanych ustawień fotela to oparcie i tak nie zmienia swojej pozycji mimo że powinno?

tak, działało przedtem bez problemów przez dwa lata dopiero od kilku miesięcy jest niesprawne

mam cabrio, przez pomylke zaznaczylem sedan

elektryk skasowal wszystkie bledy

fotele el. fabrycznie oryginalne (nie dokładane)

"jak wybierasz mu jakikolwiek z zapamiętanych ustawień fotela" fotele wracaly do ustawien z tego co pamietam na poczatku jak sie otworzy auto fotel kierowcy na 100% ale czy pasazera to nie pamiętam w ogóle nie pamiętam jak to sprawdzić tym autem jeżdże raz na tydzien

 

w zalaczniku pzesylam zdjecie przelacznikow

WP_20170615_004.jpg

WP_20170615_005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozkminiłem torchę temat i proponuję sprawdzić czujnik zagłówka. Jest zamontowany właśnie w obwodzie regulacji oparcia. W załączeniu lokalizacja i ustawienie. Jest tam jakiś bezpiecznik - do sprawdzenia. Jak zdejmować plecy fotel znajdziesz w innych wątkach (generalnie od góry są zatrzaski)

head restrain adjust.pdf

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź zarowno bezpiecznik oraz ustawienie tego przełącznika żaglowca i w razie konieczności wyreguluj opisane w instrukcji).

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...