Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chrupanie w zawieszeniu


martes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegoś czasu zauważyłem w swoim samochodzie dziwne chrupanie w zawieszeniu. Problem pojawią się w sytuacjach: gdy mocno przyhamuję, przy skrętach (najbardziej słychać podczas małych prędkości np. cofaniu). Nie mam pojęcia co może być przyczyną :/

Mechanik ostatnio próbował znaleźć problem lecz bez rezultatów. Samochód był na trzepaczkach itp, i zawieszenie wg. niego jest jak nowe. Jedyne co zrobił to wpuścił smar do krzyżaka. Nic to niestety nie dało :/

Dodatkowo po tym zabiegu smarowania podczas skrętu kierownicą słyszę dziwny dźwięk, jakby pocieranie gumy o gumę.

 

Proszę o pomoc.

Edytowane przez martes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie mam taki sam problem. U mnie skrzypi gdy zawieszenie jest suche i jest to wina któregoś sworznia wahacza górnego. Wstrzyknąłem strzykawką trochę oleju przez gumy do górnych sworzni i przez miesiąc był spokój, ale teraz dalej trzeszczy. Zasugeruj mechanikowi niech tam szuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2017 o 10:26, Gajowy Marucha napisał:

Prawdopodobnie mam taki sam problem. U mnie skrzypi gdy zawieszenie jest suche i jest to wina któregoś sworznia wahacza górnego. Wstrzyknąłem strzykawką trochę oleju przez gumy do górnych sworzni i przez miesiąc był spokój, ale teraz dalej trzeszczy. Zasugeruj mechanikowi niech tam szuka.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...