Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BRB] Opinie o silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć.

Zastanawiam się nad zakupem A4B7 bez DPF 2006r. z tym silnikiem i nie wiem czy brać. Co sadzicie?

Mam swoją B6 1.9 i po usunięciu kilku usterek mi trochę szkoda zmieniać a ta nowsza B7 przyciąga mnie tym że wizualnie nowsze kształty ale dużo naczytałem się o tych nowszych 1.9 że gorsze jakościowo.

  

Opublikowano

1.9 tdi w b7 jest ok, niestety to nie jest już ten sam silnik co w b6. Tylko nadal jest to dużo bezpieczniejsza opcja niz 2.0 tdi w rocznikach 2004-2007 :)

Edytowane przez krystek590

Opublikowano

Ja mam osobiście 1.9 tdi BRB 2.5 roku i co do silnika nie mam zastrzeżeń. Jedynie bierze olej ok 1 litra na 15 tyś km, Ale najprawdopodobniej to wina odmy z tego co słyszałem

Opublikowano

Litr oleju na 15 tys? Tego nawet nie można nazwać zużyciem. .. ;-)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

1.9 bez dpf czyli kod silnika BKE jest tym samym co stary awx tylko ma mniejszą moc o 15 km. Elektryczny egr z chlodnicą spalin i el. Klapę gaszącą i to tyle różnic.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
19 minut temu, michcio1985 napisał:

Litr oleju na 15 tys? Tego nawet nie można nazwać zużyciem. .. ;-)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

Mówisz że norma litr oleju jak weźmie? Nie ma się czym przejmować 

 

Opublikowano
7 minut temu, michcio1985 napisał:

1.9 bez dpf czyli kod silnika BKE jest tym samym co stary awx tylko ma mniejszą moc o 15 km. Elektryczny egr z chlodnicą spalin i el. Klapę gaszącą i to tyle różnic.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

Ja mam 1.9 BRB i też jest oryginalnie bez dpf

Opublikowano

Masz zdrowy motor i tyle. Dbaj o niego i będzie chodził aż miło. To wbrew pozorom jest bardzo prosta w konstrukcji jednostka. Największą jego zaletą jest to ze usterki wychwycisz za wczasu, nie ma bolączek które unieruchomią go bez ostrzeżenia.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Mam B7 z  BKE 115KM od roku czasu i jedyne co złego moge powiedziec o tym silniku to to, że trochę brakuje mu mocy.

Opublikowano
26 minut temu, artur1807 napisał:

Mam B7 z  BKE 115KM od roku czasu i jedyne co złego moge powiedziec o tym silniku to to, że trochę brakuje mu mocy.

chip ożywi ten motor

Opublikowano

U mnie bez wysiłku ma 145 km i 360nm i długą skrzynię, nie narzekam na brak mocy :-) do bezpiecznej rodzinnej jazdy w sam raz

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za podpowiedzi. Ogólnie ta moja B6 z 2002r to rewelacja. Ostatnio jak  jechałem do Holandii 3 pasem na A2 170-190 i boję się że nie będzie takiego zadowolenia z jazdy i takiej bezawaryjności.  Po tym aucie przekonałem się do Audi. B7 mi podoba się tylko pod względem wizualnym i jest lekko nowsza. Jeszcze jedna sprawa to w tym aucie co myślę go kupić to nie mam pewności do przebiegu a w swoim B6 jestem pewny 225tys. Ciężki wybór.

Edytowane przez mateobrd

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.