Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Płyn chłodzący


Cukier191

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam Audi A4 B7 1.8T 163km BFB 2005r
Proszę Was o pomoc, mam spory problem a mianowicie chodzi o ciągle uciekając płyn chodniczy z mojej audiczki :/ ubytki płynu są duże bo ostatnio po przejechaniu 130 km musiałem dolewac aż 0,5 litra płynu.

Od razu chcę zaznaczyc że półtora roku temu miałem kapitalny remont silnika, wymieniona głowica uszczelka pod głowicą, uszczelniacze, panewki, zawory itd… robił to naprawdę bardzo doby fachowiec.

Problem zaczął się tak naprawdę w chwili kiedy zaczęła się jazda na klimatyzacji płyn ucieka jak szalony, pierwsza moja myśl znowu padła uszczelka ale nic na to nie wskazuje. Oleju nie przybywa nie ma błota na korku, płyn bez śladów oleju, węże miękkie auto w ogóle nie kopci na biało, kupiłem nawet tester szczelności uszczelki i pokazał że wszystko jest ok. Pod nogami sucho, kruciec też nie cieknie a najgorsze jest to że nie widac plam :/

Macie jakiś pomysł ?? Proszę o pomoc bo już zaczynam tracic nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy nie masz mokro po prawej stronie silnik tam gdzie filtr oleju.

Moze byc ,ze przez krociec przy bloku juz leci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia jeszcze króciec z tyłu silnika, między napinaczem a ścianą grodziową - to często pada w 1.8T.
Po właczeniu klimy rośnie ciśnienie w układzie i dlatego pewnie wywala. Jak masz LPG to sprawdź jeszcze przewody które idą do reduktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...