Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Reflektory, szkło, anglia


thinkbot

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę odgrzewany wątek... ale jak odróżnić szkło angielskie od europejskiego?

Dopiero po kilku latach zorientowałem się, że klosze valeo i lampy bosch to nie jest dobre połączenie...

Mam możliwość kupić okazyjnie szkło bosch, ale jak poznać czy to na pewno europejska a nie a angielska wersja?[br]Dopisany: 23 Kwiecień 2010, 16:25_________________________________________________Trochę szperania po sieci i wychodzi na to że strzałki są dobrym sposobem na odróznienie wersji angielskiej i europejskiej.

Jedna strzałka powinna być zawsze na szkle - wskazuąca stronę samochodu po której należy zamontować reflektor (strzałka ta powinna być w pobliżu litery A na szkle, np. pod nią).

W przypadku lamp europejskich nie będzie więcej strzałek. Na lampach angielskich będzie dodatkowa strzałka -> (skierowana na prawo od obserwatora zwróconego w stronę światła głównego, tj. w kierunku strony drogi, po której odbywa się ruch). Na lampach uniwersalnych, które można regulować będzie strzałka w obie strony <->.

Źródła:

1. http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2005:330:0169:01:PL:HTML

2. http://www.danielsternlighting.com/tech/lights/codes/codes.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Walnąłem moim autkiem - przodem w tył VW POLO. Mam do wymiany oba reflektory BOSCH i inne części. Moje pytanie jest takie. Czy jak kupie reflektory z anglika to wystarczy, że zmienię klosze na wersję europejską i wyreguluje odbłyśniki, czy trzeba wykonać jakieś inne zmiany? Dodam, że moje odbłyśniki są w dobrym stanie i mogą się nadać na podmiankę jak będzie trzeba. Jeśli ktoś coś takiego robił to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych którzy by chcieli przerobić lampy angielskie na europejskie, to wymiana samego szkła reflektora nie wystarczy. Trzeba również wymienić odbłyśnik, ponieważ żarówka jest w nim mocowana pod kątem, co przedstawię na poniższych zdjęciach:

DSCF7460.jpg

angielski:

DSCF7458.jpg

europejski:

DSCF7459.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych którzy by chcieli przerobić lampy angielskie na europejskie, to wymiana samego szkła reflektora nie wystarczy. Trzeba również wymienić odbłyśnik, ponieważ żarówka jest w nim mocowana pod kątem, co przedstawię na poniższych zdjęciach:

DSCF7460.jpg

angielski:

DSCF7458.jpg

europejski:

DSCF7459.jpg

Na zdjeciach jest przedstawiona lampa valeo, czy tyczy sie to rowniez reflektorow bosch'owskich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a czy ktoś mi powie i pomoże w takiej sytuacji a mianowicie mam ori xenony w swojej A4 ale niestety przez swoją głupotę spiepszyłem jedną lampę ponieważ chciałem ją w środku wyczyścić i rozpie....soczewkę a dokładnie ten srebrny środek nie wiem jak to się nazywa fachowo :) że ta srebrna farbka się zmyła :( i teraz w takiej sytuacji muszę kupić nową lampę ale też myślę nad zmianą na inne lampy a mianowicie:

LAMPY PRZEDNIE AUDI A4 B6 XENON DS1 CZARNE (2381184094) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

czy te lampy się nadają aby zamontować jeśli mam ori xenony ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...