Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zblokowany silnik 1.9 tdi 110km max 170km

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Dobra, jutro wrzuce 

Opublikowano

Jak masz od kogo to podmien przeplywke na probe i zrob jeszcze raz loga 3 i 8

Opublikowano

Przepływomierz tnie dawkę paliwa. Nie ma się co dziwić, że samochód słaby. O powietrzu samym silnik nie pojedzie.

Opublikowano
  • Autor

Patrzylem przeplywke cala w sadzy 

W Pn wymieniam turbo z czyszczeniem calego ukladu oraz nowy filtr powietrza przeplywka do czyszczenia,  

Mam olej w interculerze,  turbo przepuszcza po wymianie wstawie od nowa 3 grupy 03,08,011

Opublikowano

Kazdy ma tam olej wiec sie nie przejmuj :) kwestia tylko tego ile go jest

Opublikowano
  • Autor

 Tyle ze na 6 tys  1.3 litra wlalem,

Co do auta to cos sie zwalilo juz konkretnie bron boze rozkrece moment obrotowy powyzej 2300, to auto tak szarpie ze jechac sie nieda, musze jezdzic powoli wieksze przyspiesZenie i sie zaczyna aby do pn dotrzymal

Opublikowano

Zwykle auto nie szrpie z powodu turbiny. Czasami szarpie z powodu przeplywki, nastawnika, wtryskow. A wysoka konsumpcja oleju to zwykle wina zaworu odmy na pokrywie zaworow chyba ze jest wyciek to nalezy sprawdzic rurke odmy w miejscu przykrecenia do bloku

Opublikowano
6 godzin temu, Mozgu napisał:

Zwykle auto nie szrpie z powodu turbiny. Czasami szarpie z powodu przeplywki, nastawnika, wtryskow. A wysoka konsumpcja oleju to zwykle wina zaworu odmy na pokrywie zaworow chyba ze jest wyciek to nalezy sprawdzic rurke odmy w miejscu przykrecenia do bloku

A litra na 3 tys? xd też zawór odmy? xd od 30tyś nic nie chce pierdyknac xddd dolewamtylko oleju i jeździ xDDD ten silnik da sie zarznac? eh, z trupami xd

Opublikowano

Jak tylko przestaniesz dolewac to go wykonczysz a tak to jeszcze z 500kkm pewnie zrobisz :)

Opublikowano
  • Autor

Co do przepływki mieliscie racje,  od kostki uciety przewod i 2 nadciety, przepływki dobra wykrecilem i sprawdzilem tylko ma blad sterowania stad te wyniki na log gr 03,08,011 

https://zapodaj.net/d92750f192d12.jpg.html

A co do odmy mam nadciety przewod,  odma leci mi do trojnika gdzie odziela sie olej od powietrza idac dalej laczy sie z przewodem powietrza ktory wchodzi do turbo. 

https://zapodaj.net/0b5138c6de818.jpg.html

Ten olej co mi ucieka znaczaco odma wszystko wali w turbo. 

Wymiana samego przewodu nic nieda,  myslalem ze silnik na koncowce A mechanik mowi ze niemozliwe.

Czego to moze byc wina z tym olejem,  odpowietrzenie skrzyni korbowej?  Silnik suchy tylko w tych przewodach jest olej.

Myslalem zeby wypiac przewod od trojnika odmy do przewodu powietrza turbo sprezarki 

Opublikowano

Na pokrywie zaworow jest separator, ta czarna puszeczka

http://allegro.pl/separator-zawor-odmy-oleju-odma-vw-a4-b5-1-9tdi-i6802713550.html

Czesto jest peknieta membrana i sadzi do turbo zamiast splywac na glowice. Wiele nie kosztuje a czesto duzo pomaga. Do tego wymien lub zaklei ta rurke bo bedzie ci lal sie olej

Opublikowano
  • Autor

Zakleilem peknieta rure odmy i nie szarpie

Edytowane przez NerQ'u

Opublikowano
  • Autor

 

Co o tym sadzicie moze to byc przyczyna za olejenia ukladu turbo?
 
Owszem, 95% oleju w dolocie to olej dostający się tam z odmy. Najczęściej wtedy kiedy nikt dawno nie wymieniał filtra powietrza. Wtedy turbo zaciąga podciśnieniem olej z odmy. 
 
Zgadzacie sie z tym?  
Bo mozliwe ze to przyczyna mojej usterki i uszkodzona turbo. 
 
Fitr kupilem ale czekam do jutra na diagnoze mechanika.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.