Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Samoczynnie zapalające się światła mijania - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej, 

Wymieniłem plastiki przy przełączniku świateł, bo były obdarte (sam plastik w koło i plastik na gałce, którą się przekręca),  po wpięciu z powrotem przełącznika do kostki zauważyłem, że w pozycji 0 po włączeniu zapłonu zapalają się światła mijania + pozycyjne + oświetlenie deski rozdzielczej. Po włączeniu świateł pozycyjnych , wyłączają się światła mijania, po przełączeniu dalej na światła mijania włączają się z powrotem. Nie wiem czy przypadkiem włączyłem jakiś tryb skandynawski czy doszło do jakiejś usterki. Wie ktoś o co może chodzić i jak to naprawić aby w pozycji 0 po włączeniu zapłonu światła się nie świeciły żadne światła? 

Sprawdzałem kabelki w kostce i wszystkie są tak jak były po podłączane. Nie wiem czy to ma znaczenie ale podczas wymiany plastików wysuwałem przełącznik tak jakbym włączał halogeny przeciwmgielne. Dodatkowo wymieniałem też przełączniki od szyb.  Mam VAGa także mogę jeszcze posprawdzać co w komputerze jest poustawiane. 

Z góry dzięki za pomoc.

Opublikowano

Musisz rozebrać jeszcze raz przełącznik i złożyć go ponownie. Czasami się tak dzieje jak rozbierałeś przełącznik i coś teraz nie kontaktuje. To tak jabyś w ogóle nie podpiął włącznika - też po przekręceniu stacyjki odpalą ci się światła.

Jak będziesz rozbierał go ponownie to zwróć uwagę czy wszystko jest dobrze dociśnięte i ma dobry styk. Ja u siebie dopiero za 3 razem złożyłem go poprawnie i działał.

Cierpliwości i powodzenia

Opublikowano
  • Autor

Sprawdzę to choć wypinałem już z kostki kilka razy go. Rozebrać w sensie tego pokrętła się nie da bo to trzeba było niestety rozpiłować aby wymienić. Mam nadzieję, że nie uszkodziłem tego przełącznika. A czy może ktoś potwierdzić że opisane przezmnie objawy to tryb skandynawski?

Opublikowano

Może być jeszcze przekaźnik. Jak jest uwalony to światła świeca w pozycji na 0 a jak włączysz światła to one gasną, chociaż nie wiem jak mógł by się zepsuć... :)

Opublikowano
  • Autor

A gdzie znajdę te przekaźniki - nigdy nie potrzebowałem tam grzebać :)

Opublikowano

Nie ma przekaźnika, zmontuj ponownie włącznik

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Nie ma przekaźnika wszystkim steruje MCE. Jeśli natomiast MCE nie wykryje któryś styków z włącznika świateł to wtedy od razu je odpala.

Czy pozostałe funkcje przełącznika ci działają, halogeny i p/mgielne tylne sie załączają noramalnie?

Dnia 3.07.2017 o 20:28, Kary napisał:

A czy może ktoś potwierdzić że opisane przezmnie objawy to tryb skandynawski?

Owszem tryb skandynawski charakteryzuje się że zapalają się światła od razu po przekręceniu zapłonu ale powinny zgasnąć po przełączenia przełącznika w pozycję świateł postojowych. Jeśli masz kabel z vagiem  to sprawdź sobie kodowanie w module centralnej elektryki.

Kodowanie modułu MCE w nadwoziu B6

0?xxx: Czujnik światła
0 – brak
1 – zainstalowany

0x?xx: Moduł haka
0 – brak
1 – zainstalowany

0xx?x: Reflektory
0 – Halogenowe
1 – Ksenonowe

0xxx?: Kraj
1 – Reszta Świata
2 – Kraje skandynawskie (automatyczne włączanie świateł po zapłonie)
3 – USA
4 – Canada (zapalają się halogeny, światła pozycyjne tylne i postojówki po zapłonie)

Edytowane przez hugo911

Opublikowano
  • Autor

Jutro z rana sprawdzę. Światła mijania gasną jak przełącznik jest na światłach pozycyjnych. Jak wrócę na 0 to po kilku sekundach znów się zapalają.  Pozostałe funkcje przełącznika działają prawidłowo ale obawiam się, że może faktycznie coś być z przełącznikiem bo jak piłowałem ten czarny środek aby go zdemontować to może faktycznie coś się tam powyginało/pokrzywiło i nie ma jakiegoś styku... sprawdzę kodowanie i najwyżej rozbiorę ten przełącznik jeszcze raz. 

Jeśli zrobiłbym adaptację na Reszta świata to będzie w pozycji 0 gasić światła mijania?

 

Edytowane przez Kary

Opublikowano
14 godzin temu, Kary napisał:

Jeśli zrobiłbym adaptację na Reszta świata to będzie w pozycji 0 gasić światła mijania?

Tak w pozycji 0 wszystko powinno być zgaszone

Opublikowano
  • Autor

kodowanie 00001 czyli wychodzi na to, że jest reszta świata i światła mijania nie powinny się świecić w pozycji 0. Wniosek pewnie nasuwa się jeden - uszkodzony włącznik albo jakiś kabelek nie przewodzi.

Opublikowano

Skoro do momentu jak nie zacząłeś grzebać wszystko działało to nasuwa się jedno że coś w wyłączniku nie styka. Rozbierz go i złóż jeszcze raz. Musisz to robić bardzo uważnie bo tak jak pisałem wcześniej ten włącznik jest złośliwy i lubi nie zagrać za pierwszym razem.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Hugo911 miałeś rację - jakiś styk w przełączniku nie zwierał prawidłowo - problem właściwie rozwiązał się sam jak kilkukrotnie nieco ostrzej poprzełączałem światła.  Dzięki Panowie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.