Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana soczewek bixenon problem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wziolem sie za wymiane soczewek na te z b8 i wszystko cacy tylko mam problem jak podpiac ten sterownik przeslony? Z lampy  wychodza 2 kolory kabli zielony i zolty jest jakies "cos" rezystor czy cos teges i wtyczka  a tu z soczewki jest wtyczka i wychodza niebieski i brazowy ktory do ktorego ma byc podpiety? i jak to ogarnac?

 

Edytowane przez djtaso

Opublikowano

Musisz obciąć kostkę ze starej soczewki, i połączyć przewody z nową soczewką. Nie ma znaczenia, który przewód do którego. Pamiętaj tylko żeby to dobrze zalutować i zabezpieczyć. Najlepiej załóż na nie osłonkę termokurczliwą.

Opublikowano
  • Autor
19 minut temu, KomandorKondor napisał:

Musisz obciąć kostkę ze starej soczewki, i połączyć przewody z nową soczewką. Nie ma znaczenia, który przewód do którego. Pamiętaj tylko żeby to dobrze zalutować i zabezpieczyć. Najlepiej załóż na nie osłonkę termokurczliwą.

W starej soczewce mam taka szeroka kostke co idzie do tego silniczka a w nowej soczewce mam taka malutka. Czyli musze zdemontowac sama kostke i polaczyc kabelki? Czy odciac kostke (ta co z lampy idzie ) i zlutowac z kablami z soczewki?? Myslalem zeby dorobic piny w nowej soczewce i polaczyc ja z kostka lampy tylko nie wiem czy ma byc ten ryzystor czy go wywalic?

 

Opublikowano

Rezystor wywal. Ja to zrobiłem tak, że kable uciąłem przy samej kostce ( w starej soczewce ) i przylutowałem do kostki w nowej soczewce.

Opublikowano
  • Autor

Aha czyli wtyczke i ten rezystor out i zlutowac obojetnie jak? DObrze zrozumialem? :D Jestem noga z elektryki i nie chce czego zepsoc. Z nowej soczewce mam wtyczke i kable uciete

 

Edytowane przez djtaso

Opublikowano

To nie jest rezystor tylko dioda, która ma za zadanie zabezpieczyć elektronikę auta przed przepieciem przy wyłaczaniu cewki. 
Jak ktoś chce niech wywala - ale nie tędy droga... W skrajnym przypadku można uszkodzić MCE...
Bezpieczniki też sobie powywalajcie i gwoździe wstawcie... :facepalm: Jak czytam niektóre porady na forum to mi się słabo robi...

Żeby poprawnie podłączyć, musisz wiedzieć który kabelek w lampie to PLUS a który to MASA.
Potem zidentyfikuj który kabelek w soczewce łączy się po tej stronie, gdzie dioda ma pasek - i tu podłączasz PLUS z lampy.
Niestety kolorów nie pamiętam...

Edytowane przez pawelosinski83

Opublikowano
  • Autor
Dnia 4.07.2017 o 09:37, pawelosinski83 napisał:

To nie jest rezystor tylko dioda, która ma za zadanie zabezpieczyć elektronikę auta przed przepieciem przy wyłaczaniu cewki. 
Jak ktoś chce niech wywala - ale nie tędy droga... W skrajnym przypadku można uszkodzić MCE...
Bezpieczniki też sobie powywalajcie i gwoździe wstawcie... :facepalm: Jak czytam niektóre porady na forum to mi się słabo robi...

Żeby poprawnie podłączyć, musisz wiedzieć który kabelek w lampie to PLUS a który to MASA.
Potem zidentyfikuj który kabelek w soczewce łączy się po tej stronie, gdzie dioda ma pasek - i tu podłączasz PLUS z lampy.
Niestety kolorów nie pamiętam...

Ok dzieki wielkie. Juz zrobione ;)

 

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
W dniu 6.07.2017 o 18:21, djtaso napisał:

Ok dzieki wielkie. Juz zrobione ;)

 

Pamiętasz Kolego kolory kabelków czy polutowałeś w ciemno?

Opublikowano

Żółty z brązowym. I doda zostaje jak już wyżej pisali

Opublikowano
Godzinę temu, lasic89 napisał:

Żółty z brązowym. I doda zostaje jak już wyżej pisali

Podziękował, już zrobione.

Opublikowano
20 minut temu, Szaczek napisał:

Podziękował, już zrobione.

Jak będziesz miał zamontowane dodaj foty do mojego wątku

6 tematów niżej jak ten

Edytowane przez lasic89

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
W dniu 12.10.2017 o 17:23, lasic89 napisał:

Żółty z brązowym. I doda zostaje jak już wyżej pisali

A co mam zrobić jak obydwa kable od soczewki B8 mam jednego koloru - ciemno szare?

I czy jest jakas różnica między tymi soczewkami - prawy czy lewy?

Edytowane przez johnnythebest

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.