Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.6 adp napinacz hydrauliczny rozrządu


Marcel2012

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj wracając do domu ok 40km/h samochód nagle zgasł usłyszałem spod paski jakby pasek optarl plastik zatrzymałem sie wszystkie paski ok wiec spróbowałem odpalić to samo ale dosłownie po sekundzie zgasiłem zero reakcji jakby pasek tarl . Przycholowak do domu okazało sie ze pasek luźny od rozrządu rozebrałam i okazało sie ze wyskoczył  bolec od napinacza hydraulicznego pasek jest na swoim miejscu ale luźny możliwe jest ze już będzie po silniki ? Prosze was o pomoc bo niewiem co mnie moze czekać . Stuku jakiegoś solidnego niesłyszalem pasek cały luźny . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nikt napinacza nie wymieniał. Rozrząd do ustawienia od nowa i nowy napinacz i się okaże. Silnik kolizyjny więc może być słabo ale jak da się obrócić wałem to jest szansa ,że nic się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tylko rolka tego napinacza. Sprawdź na obudowie datę produkcji całego napinacza. Ludzie tego nie wymieniają i później takie coś się dzieje a i czasem sami mechanicy tego nawet nie sprawdzają, nowy napinacz kosztuje 240zł. Powinno się go wymieniać z rozrządem od biedy co 2 rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i lipa zero kompresji . Głowica do planowania , wymiana zaworów , docieranie gniazd , wymiana uszczelniaczy na zaworach oczywiście kpl rozrząd i uszczelki pod głowice i kolektor x2 . Ktoś sie orientuje ile kosztuje robocizna głowicy ? I czy gra warta świeczki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelke pod głowicą to jeszcze można robic ale kompletny remont szkoda..Sami mechanicy nawet nie chca brac aut na kapitalke bo zarobi niewiele a podnosnik zablokowany na kilka dni.Ja bym nie robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słupek cały sprawny wsadź, wymień kompletny rorząd i jezdzij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słupek mija sie z celem koszt ok 800zl + rozrząd 650 = 1450 i niewiem ile to pochodzi . Ja zrobię głowice powymieniam uszczelki kpl rozrząd i wiem czym jeżdzę cenowo 1200zl . Oczywiście przy rozrządzie radzę wszystkim wymienić napinacz hydrauliczny to już jest starszy samochód i każdy pisze ze wystarczy napinacz i pasek . Nie wystarczy febi koszt najtaniej na ucando 330zl . Pozdrawiam w przyszłym tyg biorę sie za audiczke pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko ci będzie się w 1200 zmieścić, po zdjęciu głowicy sprawdź też tłoki czy nie są uszkodzone. Sprawdź też pompę wody.

Edytowane przez ayew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zdjołem . Jak tylko ustawiłem rozrząd i nie odpalił brak kompresji . Odrazu głowice rozkręcałem tłoki całe zawory w głowicy lekko powyginane . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi chodzi dzisiaj wszystko złożyłem głowica była cała robiona wymieniane uszczelniacze na zaworach wszystkie zawory planowanie sprawdzana szczelność koszt 490zl . Czesci kpl rozrząd dodatkowo kupiłem pasek na alternator kopułkę bo była w tragicznym stanie z palcem wszystkie potrzebne uszczelki koszt 830 zł . Dla zainteresowanych napinacz hydrauliczny był z 2013 r wiec przejechał 80 tys km a ten mały teleskop zacinał sie przy wyciąganiu nie chciał sie sam chować a wejście na ten bolec był wyrobiony . Wiec w 1300 sie zmieściłem mam nadzieje ze będzie śmigać długi czas . Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licząc oleju, filtru  i płynu do chłodnicy bo to miałem zakupione wcześniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...