Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne trzaski piski


rafal83_1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzis podczas podróży nad morze na przerwie w trasie usłyszałem dziwne dzwieki dochodzące z przodu komory silnika. Auto na wolnych obrotach trzeszczy i piszczy tak jakby z okolic alternatora wstępnie tak to zlokalizowałem. Ale podczas skręcania kierownicą owy dzwoęk się nasila. Pompa wspomagania?Alternator?Może coś w rozrządzie?A może napinacz paska?Ktoś miał podobny problem?Planuję zdjąć pasek to może sytuacja się rozjaśni. Będę wdzięczny za każdą podpowiedz bo nie widm czy ryzykowac podróż powrotną(420km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie sprzęgiełko jednokierunkowe alternatora odwaliło kitę :P

Tak na szybko po dłuższej jeździe powyłączaj wszystkie możliwe odbiorniki prądu , otwórz maskę i obserwuj alternator.

Poproś kogoś by w tym czasie wyłączył silnik.

Po zatrzymaniu silnika wirnik alternatora powinien się jeszcze obracać z jedną-dwie sekundy.

Jak się zatrzymuje równo z silnikiem to sprzęgiełko do wymiany :hi:

Drugi sposób na potwierdzenie awarii sprzęgiełka to  krecenie kierownica na postoju w prawo i w lewo ( silnik na biegu jałowym ) od  oporu do oporu.

jak po dokreceniu kiery do oporów następuje znaczny wzrost tego hałasu to sprzęgiełko na bank do złomu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest jak mówisz przy skręcie do oporu owe dzwieki wyraźnie się nasilają. Dla pewnosci zdwjmę pasek i odpale czy ustanie ten dzwiek. Czyli jesli sie potwierdzi to moge jeździc bez obaw o silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest tylko na wolnych obrotach po dodaniu gazu jakby nie było tematu a wirnik zatrzymuje sie natychmiast razem z wyłączeniem zapłonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgiełko jednokierunkowe altka w takim razie do wymiany :naughty:

Nie polecam jazdy z zablokowanym sprzęgiełkiem, dużo szybciej zużywa się napinacz paska PK, sam pasek, tłumik drgań w sprzęgle klimy i tłumik drgań w kole pasowym wału korbowego ....:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. zamówiłem cały zestaw paska wraz z napinaczem, rolką i sprzęgnikiem. i tak mam do wymiany rozrząd wiec wszystko naraz pójdzie do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...