Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Dziwne puknięcia podczas jazdy..


marhiw

Rekomendowane odpowiedzi

... to szyba bo jak docisnę mocno to cisza, najlepsze to to że jak się ociepliło na dworze to zaczęło pukać...

To chyba choroba A4, aluminiowa ramka ... :thumbdown:

A można coś z tym zrobić ? tzn dokręcić czy podgiąć ?

ale pewnie jak się domyślam można tylko wymienić na nową :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można coś z tym zrobić ? tzn dokręcić czy podgiąć ?

ale pewnie jak się domyślam można tylko wymienić na nową :wallbash:

Można wyregulować, ale to już nie takie proste :confused4: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa sprawa z tym paliwem, zatankuje go do pelna i zobacze czy to paliwo :wallbash: przy hamowaniu jak jade powoli to rowniez puka (np. jak wjezdzam go garazu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cieplej się zrobiło i przestało pukać Chociaż jeszcze nie kiedy się odezwie ale już bardzo rzadko Ja podejrzewam że te pukanie to jest coś z drzwiami nie tak Może za tapicerką coś pękło od silniczka szyb i się on rusza i puknie w drzwi od czasu do czasu Albo się przesuwa :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w swojej "Śnieżynce". Raz puka, raz nie, ale zawsze z prawej strony - jakby przy prawym słupku. Nawet zmieniłem podłokietnik (bo stary był uszkodzony) i nic. Możliwe, że to spowodowane było mrozami. Jeżeli tak, to wiosną i latem powinno przestać - pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam kłopot. Tłucze mi coś definitywnie wewnątrz z okolicy prawy tył. Wywaliłem głośniki, wywaliłem bagażnik, nic dalej tłucze.

Myślałem, że może to pasy, ale nie bo trzymają tak jak powinny. Nie mam już pomysłu...

Tłuczenie jest gdy auto wpada w nazwijmy to rezonans. czyli np. jedziemy szybko po kocich łbach lub drodze bardziej wyboistej. Jest to taka seria uderzeń i koniec. Stawiałem na te plastikowe prowadnice pasów z tyłu przy zagłówkach ale jak bym ich nie ustawił to i tak tłucze . Żeby było zabawniej to jak usiadłem z tyłu to słyszałem ze tłucze z prawego przodu :polew:sam już nie wiem. Może pozostaje mi przykręcić śrubami mocniej polkę bo może ona w rezonans wpada...

Nie mam już pomysłu gdzie szukać. Piszecie tutaj, że może to od zimna, nie pamiętam kiedy się to zaczęło ale może i to dobry trop. Generalnie czy luz gdzieś w zawieszeniu może emitować do środka taki dźwięk, że jest się niemal pewnym, że to MUSI być wewnątrz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mialem vectre b sedan to mi pukalo przy prawych przednich drzwiach nawet na równej drodze czasami

okazalo sie ze to taki czpien przy zawiasie drzwi . grosze on kosztowal chyba 5 czy 7 zl wymienilem nasmarowalem i przestalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Sprawdzalem boczki drzwi - wszystko sie trzyma, srodkowy slupek - to samo. Najdziwniejsze jest to ze te stuki slychac tylko przy minusowych temperaturach. Teraz gdy w dzien jest na plusie, cisza. Wg moich obserwacji podczas jazdy, stukanie wydobywa sie z okolic lewej czesci podsufitki. Niestety narazie jest za zimno zeby to sprawdzic. Czy miedzy podsufitka a dachem jest cos co ew. moglo sie urwac i tak tlucze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...